| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor.Sunt o fata de cls a 10-a si in clasa ma inteleg f bine cu o colega(care este my best friend) si cu inca 2 colege cu care mai vb prin pauze, insa cu restul`fetelor nu prea vb decat ne salutam si cam atat. Ele intotdeauna spun ca eu si Mirela, prietena mea cea mai buna, nu le bagam pe ele in seama da nu e asa ele unele mai sunt si cu fite si nu imi place.Cateodata ne si barfesc, am auzit si nici nu ne prea baga in seama.
Credeti ca problema de comunicare e la mine si la prietena mea, ar trebui sa incercam sa mai vb si cu ele?

7 răspunsuri:
| Betty18 a răspuns:

Exact asa este si la mine suntem, vreo 4 prietene bune iar in rest sunt fite si nu prea am ce vb cu ele tot asa doar ne salutam.de ce daca sunt fitoase si nu iti plac vrei sa fii prietena cu ele.eu nu am treaba cu ele si nu e vorba de comunicare e vorba ca daca nu ne plac fitoasele asta e...tonguetonguetonguedaca te intreaba ceva fi draguta cu ele si raspundele daca stii daca cometeaza ceva ignorale cu asta basta

succes

| aysun a răspuns:

Pur si simplu le ignorati si va vedeti de treaba voastra. Daca vor sa se bage cu voi in discutie acceptati si gata.

| ioanabanana a răspuns:

Fii fericita ca ai o prietena buna! in rest trebuie sa inveti ca fetele sunt rele si ca asta fac: barfesc! asadar, calmeaza-te si nu incerca sa te imprietenesti tu cu ele. cu cat vei fi mai inabordabila cu atat mai mult vor vrea sa iti intre in gratiihappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand stai intr'un grup barfa e pe primul loc
Eu am doua prietene ft bune
Dar mai intai doar eu si ioana eram prietene
Faceam totul impreuna, lumea ne intreba daca suntem surori laughing
Dar a inervenit si alexandra straight face pot spune ca mi-a fost scarba cand am auzit ce urat vb alexa de ioana... o barfea non-stop straight facesi cand era si ioana de fata "suntem cele mai bune prietene " dar barfa de unde vine?
Deci eu iti recomand sa ai o prietena buna si sa lasi grupu ala in pace daca zici ca nici nu iti plac unele fete
xoxo
by dydee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bârfe, fițe... femeile domne. De ce nu vă vedeți de treabă?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salutul este o datorie.raspunsul este o obligatie.cred ca este suficient daca atata ai de oferit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai e normal ca tu sa-ti fi gasit o prietena cu care sa petreci cel mai mult timp, dar din moment ce va asteapta inca 3 ani impreuna chiar daca pe unele nu prea le placi ar trebui sa inghiti si sa inveti sa tolerezi. In viata nu o sa dai mereu peste oameni buni si pe placul tau. Cat despre barfe si restul, doar ignora-le. Desi nu vad de ce te derajeaza atata timp cat nu nici macar vb cu ele. Dar sunt sigura ca si tu si prietena ta Mirela le barfiti pe ele. Nu mai fiti asa retrase si o sa vedeti ca barfele vor disparea. Socializati!