| adrianpintilie88 a întrebat:

Bună ziua, am 18 ani și sunt împreună cu o fata in vârstă de 16 ani de 2 ani și ea dorește să se mute la mine acasă și să fim împreună. Aș vrea să vă întreb dacă ea se muta acasă fără acordul părinților ei pot face pușcărie? Dacă ea vine de bună voie?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ea doreste dar nu poate fara acordul parintilor.

| Simpatic a răspuns:

Nu vei face puscarie pentru asta, dar iti vei face probabil dusmani pe parintii fetei, iar pe langa asta parintii o vor lua de la tine legal daca vor, cu ajutorul autoritatilor
deci mai bine la varstele voastre 18 respectiv 16 ani mentineti o relatie de iubiti adolescenti nu de 'oameni casatoriti', care locuiesc impreunawinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pușcărie nu, dar o pot aduce acasă dacă vor.

Până la urmă urmei tu fiind ceva mai mare ar trebui sa ai putina minte și să lași fata sa mai crească.

| dullcat a răspuns:

Buna.Si ce sa faca ea la tine acasa? Din ce veti trai? Cum va mai merge la scoala? Sper ca glumesti? Parintii sunt gardienii ei legali, nu conteaza ca voi va credeti in Romeo si Julieta.Imi pare rau ca suna asa dur, insa la 18 ani ar fi trebuit sa dai dovada de mai multa maturitate, fiind totusi un tanar adult in acte. Daca intr-adevar iubirea e asa mare, mai puteti astepta pana cand sa va mutati impreuna, nu fug nicaieri anii.Deocamdata sunteti niste copii si nu e ok sa va comportati de parca sunteti un cuplu de adulti cu varsta peste 22-25 de ani, care au intentii serioase pentru viitor.La varstele pe care le aveti voi e posibil sa va plictisiti unul de altul in timp relativ scurt.And then what?

| Hyperion7 a răspuns:

1.Nu poate fara acordul părinților, pentru că dacă se duce la poliție, o aduc acasă cu forța.
2.Nu vad de ce s-ar muta la tine, sunteți prea tineri pentru mutatul împreună.Mai mult de atât, nu forțați prea mult nota, posibil sa va plictisiți unul de altul la un timp și ce-o să faceți după?