| dani1 a întrebat:

Ce aveti de obicei in rucsacul pentru scoala, in`aafra de carti.

Răspuns Câştigător
| MilyHarunto a răspuns:

Caiete,pixuri,creioane,telefon,mp3,si cam atat!

9 răspunsuri:
| Dina a răspuns:

Hm,evident ca daca e rucsac de scoala e plin cu carti acolo, dar in afara de asta cite am...in primul rind:
1) putin putin loc;
2)dezordine
3)note care stralucesc si care lucesc :d;
4)mult gunoi(foi nefolositoare);
5)creioane ratacite :d;
6)litere murdare;
7)ginduri transparente;
8)amintiri;
9)poate un parfum, un pieptene;
10)un telefon care ma rabda;
11)si multe alte "nimicuri"...
Numai eu nu-s acolo.

| DeeaUcideVisse a răspuns:

laughing` 1. eu nu tin carti in rucsac (de aia am coleg de banca)
2.caiete
3. cel mai probabil un pix care nu functioneaza ( again de aia am colegi)
4. niste bani
5.o perie de par
6. o oglinda happy
si cam atat

| ღChloeeღ a răspuns:

In afara de nelipsitele carti, o revista ( pe care ma uit in ora de mate cand dirigu` preda la tabla), carnetu` de note ( pe care nu il scot decat daca vad 10 sau vreun 9), servetele umede ( scoala e cel mai mare loc de paraziti, deci sunt necesare), bani, mp4 ( daca e vreo ora boring cu profu` de muzica in care el canta, este imperios necesar), telefonul` ( vreun joc bun, sau in caz de test, imi fac copiute pe telefon)... Si cam atat... Daca de obicei mai am nevoie de ceva care imi lipseste merg la vecinu ( colegu de banca) si cer laughing

| Alexandra_7889 a răspuns:

Pai eu am in felul urmator:
o esarfa in caz ca e frig
un gloss de buze
un carnetel
bani
carnetul de elev
o iconita
cheile de la casa
servetele umede/uscate
un parfum
un fruct
si cam atat
take care:*

| δεάδℓλκιss a răspuns:

Caiete
Penar
Ceva de haleala in pauza laughing
thinking
Telefonul ( care nu trebuie sa lipseasca niciodata )
Niste bani acolo... poate mai cumpar si eu ceva ( acadeleee love strucklove strucklove struck laughing )
Carnetul de note ( care logic ca nu il dau profei de mate laughing )
Gloss love strucklove strucklove struck ( fara de care nu pot sa traiesc )
Carti de joc laughing
O pila de unghii ( mi s-a mai intamplat sa mi se rupa o unghie la scoala crying )

Cam atatwinking

| daddu a răspuns:

Problema ar fi ca n-am rucsac deloc, nu prea am ce face cu el.O sa am 2-3 caiete pe care o sa le tin in masina.

| Iuliana_5129 a răspuns:

De toate numai bunica nu-i acolo!

| Zuzzi a răspuns:

Carti,caiete,pixuri(penar),carnet de elev,o insigna in care scrie numele meu, bani, servetele.cam atatlaughing funda?

| Aishaa a răspuns:

Servetele uscate/umede,ceva de rontait,sticla cu apa,penar, aveam o sticluta mica cu un gel dezinfectat, si imi mai luam o perie mica.Cam atat.