| AndreiNight a întrebat:

Cum fac sa dorm intr-o ora 4 ore? Am nevoie urgent

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil asa ceva, nici urgent si nici ne-urgent nu se poate extinde o ora in mai multe.
Timpul pierdut, ramane pe veci pierdut!

Mergi la culcare devreme, de la 9-10 seara, ca sa dormi minim 7 ore pe noapte, ca creierul tau sa functioneze normal si sanatos, iar corpul si organele interne sa se refaca.

| dullcat a răspuns:

Daca era asa simplu toata planeta deborda de productivitate, adultii avand 6 ore in plus, in loc sa doarma 8 ore, ar fi dormit numai 2. laughing Culca-te la timp si atat, nu exista trucuri magice din astea.Lipsa somnului va duce la tot felul de probleme pe termen lung, asadar ai grija de tine! Daca esti la liceu, concentreaza-te sa iei note bune si sa iti dai interesul pentru materiile principale care vor determina specificul facultatii, asta daca doresti sa intri la una. Daca esti in clasele V-VIII la fel, oricum media de admitere consta in notele de la evaluare si atat.Bafta.

| Nirvanaaa a răspuns:

Matematica s-a speriat.
1 ora =60 de minute
4 ore =240 de minute.
Nu exista rețeta magică sa condensezi 240 de minute de somn in 60 de minute.

| LisaJulie a răspuns:

Nu cred ca e posibil