| VulpeaDinUmbra a întrebat:

Voi ati avut vreodata treaba cu acele musculite care sunt atrase de hainele de culori deschise? Daca ati avut si acum nu mai aveti si va lasa in pace, ce ati facut ca sa va lase in pace? Ca si eu am problema asta mereu cand am pe mine haine de culori deschise, si nu e vorba ca sunt atrase de transpiratie si asa, de culoare sunt atrase daca se pun si acum cand sunt hainele afara pe sarma. Ce e de facut? Ca asta ca sa nu mai port niciodata haine de culoare deschisa pe timp de vara cum sa fac asa ceva? Ca nu poti asa ceva, nu ai cum. Deci ce e de facut? Trebuie sa te dai cu ceva pe corp si atunci nu mai vin chiar daca porti haine de culori care le atrag sau? Cum trebuie facut

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Musculitele sunt atrase de mirosul puternic de transpiratie, sau de hainele murdare care miros urat, nu de culoarea deschisa a hainelor.
Fa dus ZILNIC si poarta hainele 1 singura data, dupa care spala-le, fiindca sti bine ca transpiri si mirosi.
Nu uita sa folosesti gel antiperspirant pe piele, dar NUMAI dupa ce ai facut dus.

| VulpeaDinUmbra explică (pentru Violleta2022):

Nu, si de culoare sunt atrase pentru ca si ieri cand stateau afara pe sarma sa se usuce se puneau acele musculite, deci cam ce ar trebui sa fac? Se mai poate face ceva si in cazul asta? In afara sa renunt la hainele de culoare deschisa