| nustiu13579 a întrebat:

Hei TPU! Am și eu o întrebare dacă ma puteți ajuta, va rog. Vb de 9 -10 zile cu băiatul pe care-l plac. Vb ft des iar in orele ușoare de la scl (muzica, desen, sport, etc.), vorbim non stop. Faza e ca la început era cam rece dar pe măsura ce am vb a devenit mult mai apropiat de mine. Vb despre aproape orice (școala, hobby uri ).La început când îl întrebam ce face imi zicea bine și conv se încheia, după câteva zile ma întreba și el ce fac și conversațiile erau mult mai lungi. Chestia e ca cred ca e gelos, adica azi vb cu o colega și i-am răspuns mai greu (eu îl am la generale pe insta și văd mai greu) și m-a intrebat de ce rasp așa greu și cu cine mai vb, i-am zis ca cu o fata și a zis sa-l conving și i-am dat ss. Apoi la 2 ore 2 dintre prietenele mele cele mai bune au trecut pe lângă el și l-au auzit zicând ca ii place sa vb cu mine. La scl vine la mine in clasa (noi fiind in clasa dif) și sta cu mine, imi bea din apa. Eu de asemnea sunt ft buna prietena cu prietenii lui și ei mai vin și-l aduc la mine și-mi spun ca ma place dar nu știu dacă sa-i cred … el e mai timid fata in fata nu e ca prin mesaje (încă o chestie Imi găsește porecle dragu gen agitata mea și chestii d-astea).
Întrebarea este : credeți ca sunt șanse sa ma placa? Mi-e frica sa fac eu primul pas de teama respingerii. Multumesc mult tuturor!
(va rog fără mesaje jignitoare sau ironice)

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Gandeste-te ca in viata te vei lovi oricum de tot felul de respingeri, nu numai pe plan amoros.Din ce ai scris aici te place sigur, macar intr-o anumita masura, deci nu inteleg ce iti faci griji.Maidegraba regretul ca altcineva se va baga in seama cu el, intiind o relatie, te va durea mai adanc decat refuzul, crede-ma.Si indiferent ce ar fi, nu e niciodata un capat de lume, nu e nimic tragic, mai exista baieti, nu trebuie sa o iei personal.Bafta!