| Zanisoara a întrebat:

scuzati categoria.Eram in fata oglinzi si ma strambam apoi s-a auzit un zgomot si m-am uitat la fereastra dar imaginea mea din oglinda nu.Nu m-am speriat pe moment,am crezut ca mi s-a parut dar apoi am mai incercat,Ma tot uitam ba la fereastra ba la oglinda, cand ma uitam la fereastra puteam sa vad cu coltul ochiului si oglinda.Totul e bine,apoi cand am mai incercat, iar imaginea nu s-a miscat.Si tot asa,ba era normal,ba o data nu se misca,si se uita la mine urat. Apoi am inceput sa ma sperii,nu am tipat, doar am pus oglinda la loc.Nu stiu ce sa zic,nu mor de frica,dar totusi ma pune pe ganduri,si uneori mai dispar obiecte din casa.Voi ce ziceti? Nu de curand am gasit o carte de ocultism in casa,si eram bucuroasa,citeam despre vise,astre,zodii,demoni,si simteam adrenalina. Oare am chemat un demon din greseala doar pentru ca eram curioasa de lumea paranormala? Vreau o parere,voi ati avut intamplari paranormale? Cum le-ati facut sa inceteze? Daca am un demon in casa vreau sa il dau afara,dar nu stiu cum.Dau funda,si vb serios, daca nu crezi nu raspunde.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Buna Zanisoara...hai s-o luam pe bucati.
Prima la mana nu exclude posibilitatea in care tu ai fost foarte obosita/stresata iar mintea ti-a jucat o festa foarte urata. Poate ca ti s-a parut. Si chiar daca nu ti s-a parut atunci...pana la urma nu te-a omorat,strangulat sau ceva de genul. Nu cred ca are nimic cu tine daca nu ti s-a intamplat nimic pana acum.
Totusi... daca tu chiar crezi in asa ceva cine sunt eu ca sa te contrazic?
Mergi la biserica,ia-ti un fel de talisman (obiect sfintit),ia apa sfintita si odihneste-te. Nu sunt genul care sa creada in paranormal chiar daca ma intriga acest subiect. Cred in suflete si toate cele dar nu sunt genul care sa creada ca ti s-ar putea intampla vreun rau din asta. Te rog pentru binele tau,nu mai citi asa ceva daca te poate speria,acele carti au un impact masiv asupra psihicului tau, chiar daca nu realizezi asta.
Cu totii am avut astfel de intamplari numai ca eu prefer sa le numesc pe ale mele "coincidente bizare cauzate de oboseala si stres".(asa ma simt mai bine cel putin)
Daca ti se pare asta atunci nu sta paralizata de frica in propria-ti casa.
Vorbeste cu un parinte despre asta... poate ca o sa primesti niste sfaturi adevarate. (Poate ca si lui i s-a intamplat,cine stie?)
Acum sincer,eu nu sunt genul care sa creada,dar asta nu conteaza,o sa-ti dau un sfat neutru din acest punct de vedere... Vorbeste cu cineva care sa nu te considere "nebuna", cel mai bine cu mama/tatal tau (cel care e mai protector cu tine), gandeste-te ca o sa vina ziua in care "mami si tati" o sa fie plecati cine stie pe unde (seara adica) si o sa ramai singura cu... (asta daca exista bineinteles). Mai bine sa nu se ajunga aici, vorbeste cu cineva, mergi la biserica si curata-ti mintea.
Sa alungi? Huh, mai rau faci...totusi nu suntem in seriale. Cine stie ce prostii faci cu asta.Mai bine nu. Vorbeste cu cineva si rezolvati impreuna.
Eu stii ce as face in locul tau? Pur si simplu.Iti faci un loc pentru fiecare obiect.(eu as da oglinda afara din camera, stiu ca esti fata si toate cele dar mai bine afara cu ea...)
Iti faci o lista cu locurile obiectelor importante. Daca le pui acolo mereu si daca dispar atunci poti sa te sperii cu adevarat...
Si mie imi dispar obiecte dar asta doar pentru ca sunt prost si uit pe unde le pun. (am locuri speciale in care le pun si atunci cand uit sa le pun in acele locuri le caut ca un disperat) (Ps: Ce bine Doamne ca atunci cand imi pierd telefonul ma pot suna singur de pe alt telefon ca sa vad pe unde a incaput)

Deci, Zanisoara...eu unul sunt de parere ca aceste cunostinte despre paranormal ti-au invadat psihicul. Erai entuziasmata de aceasta lume si poate ca si obosita fapt pentru care mintea ti-a jucat o festa. Tuturor le dispar lucruri din neatentie. O simpla oglinda nu este de ajuns pentru a trage concluzia unei prezente fantomatice in propria-ti casa.
Imi cer mii de scuze daca te-am jignit cu scepticismul meu dar pana la o dovada concludenta sunt de parere ca trebuie pur si simplu sa te linistesti si sa scapi de acea oglinda pentru un timp.
Succes!

-Blytz-

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Eu nu cred dar totusi trebuie sa-ti spun ca toate astea sunt numai in capul tau, cand vei uita despre ce ai citit vor inceta si aceste intaplari ale tale... big grin
Citeste o carte buna de dragoste, asa vei uita mai usor happy