| Clodmod a întrebat:

Hey! Vreau si eu statusuri frumoase. Funda, promit!

Răspuns Câştigător
| Pufuletss a răspuns:

Pai eu iti pot spune catevabig grin Dar depinde despre ce ai vrea sa fie statusurilewinking
1.Sii in adancul sufeltului tau plangi, suferi si tipi, dar in afara trupului zambesti.
2.Intr-o lume in care toti se gandesc numai la ei, e greu sa spui "Gandeste-te si la mine!"
3.Nu am atacat pe nimeni pentru propria placere.
4.Plang uneori dar niciodata de fata cu cineva.
5.Nu visez sa ma cunoasca toata lumea, vreau sa exist doar pentru persoanele care conteaza.
6. A fost odata. acum e altceva!laughing
7.Stii si tu ca mereu am preferat sa te ranesc cu un cuvant decat c-o palmawinking
8.Mereu am fost de parere ca trebuie sa lupti pentru ceea ce vrei sa ai si apoi trebuie sa lupti ca sa pastrezi ceea ce ai castigat.
9.Am fost naiva atunci cand am vrut sa fiu. laughing
10.Sunt fata care viseaza cu ochii deschisi.
11. Tine minte ca o lacrima adevarat e rece.
12. Daca voi cadeain incercare mea de a-mi indeplinii visele, nu-i nimic.Pentru ca voi invata din nousa zbor.
13.Ca sa fii fericita iti trebuie putine lucruri, important e sa le ai.
14.Fi falsa, Triseaza des si fii sigura ca vei castiga un joc pervers! Toata lumea joaca pervers!
15. Vrei sa pari naiva, emotiva, nu e rau, Ca nimeni nu-si da seama ce se ascunde `n capul tau.Esti exact cum trebuie sa fi.asa cum iti convine, Ai stilul tau de a amagii numai dintr-o privire.
16.Privirea mea nu sparge gheata, dar pe tine te face bucatiwinking
17. Minti ieftin si prost, Iti stiu replicile p drost. urmeaza sa spui iti zic eu dinainte mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte.Am fost si voi ramane aceiasi fata cuminte cu ganduri rele in minte.
18.Zambeste chiar daca ai sa cazi.Zambeste chiar daca soarele apune si azi!
Loviturile vieţii nu sunt numai distructive, ci şi constructive; ca loviturile ciocanului în dalta unui sculptor priceput.
19.Mi-as dori sa fiu fetita mica, Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante.
20.Imi place sa spun ca nu am pierdut nimic.Si daca am pierdut inseamna ca nu mi-a trebuithee hee

7 răspunsuri:
| simona019 a răspuns:

Http://sweety-things.weebly.com/ Intra aici, sunt o multime de statusuri si toate sunt superbe! :X

| Didiiii2520 a răspuns:

1. toate cele bune cer timp si vin atunci cand te simti sufleteste implinit.
2. Daca ai cazut te ridici, dupa ce te ridici am eu grija sa nu mai cazi ce zici?
3. sa nu treaca nici o secunda pana nu zambesti
4. Poti sa incepi sa ma judeci.Da sa nu ma tragi de maneci ..Lumea ta e roz dar a mea are buline...Du-te si lasa-ma in lumea mea.Du-te vezi cat poti tu de tare ca avem drumuri nasoale dar ai grija sa nu faci accident.
5. Protejeaz-o ca pe o fiica. Iubeste-o ca pe o sotie. Respect-o ca pe mama ta...
6. Ma gandesc, ma-ndoiesc, sunt sigur, ma razgandesc. De fapt eu nu sunt asa si nu ma regasesc!
7. Dacă vrei să ajungi repede - mergi singur... Dacă vrei să ajungi departe, mergeţi - împreună
8.Toate greselile pe care le comit au o explicatie: "Traiesc pentru prima data".
9.Si atunci cand o faci iti doresti sa vrei sa alergi
10. Gandu' asta e la fel ca fumu de tigara
Imi creaza dependenta si treptat ma omoara
Ma mint singur si nu e prima oara
Cand mi se pare complicat, situatia e clara
Pe dinafara ma prefac ca totu-i bine
Chiar daca am pe suflet ceva care ma retine
E ca-n filme si totu-i regizat
Io am rolu' secundar in viata mea de fapt
E ciudat...lupt fara sabie sau scut
Nici o sansa-n fata ta...ma dau batut
Asa a fost sa fie-mi pare rau n-am ce sa fac
NU-i vina mea ca soarta ia decizii de c***t
11.Si cand mi-e dor de tine ma gandesc la trecut
Ce-a fost a fost s-a dus si...O luam de la-nceput

| DeiiuSmile a răspuns:

Https://apps.facebook.com/myphrases/
Eu de aici iau de obicei happy. Sper sa-ti placa :].

| Empertriz a răspuns:

Un zambet pretuieste mai mult decat aurul, pentru a-l oferi nu ne costa nimic, in schimb in ochii celui ce-l primeste valoreaza mult mai mult.

| Empertriz a răspuns:

Un zambet pretuieste mai mult decat aurul, pentru a-l oferi nu ne costa nimic, in schimb in ochii celui ce-l primeste valoreaza mult mai mult.

Dragostea este o valoare care, daca o dispretuiesti cat mai mult cu atat mai cu atat mai repede dispare iar daca o ubesti iti apare in calea ta ca un semn ca esti norocos.

| Nico_Anto_1994 a răspuns:

Daca beau LEMONADE in MINIM DOI, automat VARA NU DORM si m-a transform in DEAD MAN OALKING

| Nico_Anto_1994 a răspuns:

Uite,zbor! Peste tarfe si parerile lorkiss