| CelineMaria a întrebat:

Heyy, vreau sa va întreb ceva și sa-mi spuneti părerea voastră. Am o relație de 6 luni, la inceput eu nu eram așa înnebunită după el, am fost mai "rea" cu el, recunosc, mai indiferenta și probabil l-am făcut sa se simtă prost, el era innebunit după mine, dadea tot ce avea mai bun și se comporta super frumos in timp ce eu îmi "băteam joc". Dar dupa ceva timp am ajuns sa îl iubesc enorm de mult și sa fiu insistenta și sa-i arat ca îl iubesc, deoarece era sa-l pierd și m-am speriat, așa ca am încercat sa dau tot ce am mai bun ca sa îl țin lângă mine, am făcut orice pentru el, însă acum s-a întors roata, el parca nu ma mai vrea, este indiferent, nu-i pasa dacă ne despartim, nu da mesaj dupa ce ne certam, il doare undeva de mine practic și nu-i pasa dacă ma pierde. Întrebarea mea este : De ce s-a întâmplat asta chiar când am ajuns sa îl iubesc atât de mult și sa fac totul pentru el?

10 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

In viata prostia se plateste...

| CelineMaria explică (pentru Drimmero):

Da, recunosc ca am fost o idioata însă acum, daca a văzut ca m-am schimbat, îl iubesc, ma comport frumos și Dau tot ce am mai bun, de ce și-a pierdut interesul Pt mine?

| Andreeush a răspuns:

Poate că atitudinea ta de la început la făcut să se schimbe.

| seth2016 a răspuns:

Nu poti sa sincronizezi ceea ce nu poate fi sincronizat. Ghinion de nesansa.

Baiatu' si-a consumat energia si sansele sa revina sunt mici in ciuda eforturilor tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea e că el a început să-şi piardă interesul faţă de tine după ce tu te-ai îndrăgostit de adevărat de el. Ştii, când te arăţi prea disponibil şi cel de lângă tine conştientizează că te are la picioare şi că orice ar face, tu tot o să ţi la el, începe să-şi piardă interesul şi să devină indiferent.
La început îi păreai inaccesibilă, şi în sine lui voia să cucerească de tot acest teritoriu, adică persoana ta. O făcea şi pentru că-l incita indiferenţa ta dar şi din orgoliu.
Pe urmă după ce şi-a atins obiectivul, a considerat teritoriul cucerit, deja împroprietărit şi a gândit "Acum e al meu! Nimeni nu poate să mi-l mai ia." şi fiind sigur pe treaba asta, şi-a pierdut şi interesul.

| CelineMaria explică (pentru anonim_4396):

In caz ca ma caută, sa devin iar indiferenta și inaccesibila? Poate așa o sa l atrag iar?

| Michaeel a răspuns:

Poate el văzând ca tu erai distanta s-a gândit sa te trateze asa cum l-ai tratat tu, sau poate a pierdut interes. Vorbește cu el și rezolvați problema.

| Clytia a răspuns:

Poate că tocmai de asta se simțea atras de tine, faptul că erai greu de cucerit. Te vedea ca pe o provocare. Sau pur și simplu, scânteia a dispărut și acum își ia revanșa într-un mod imatur ce-i drept. Încearcă să porți o discuție cu el și vezi dacă mai merită să rămâneți împreună.

Poate se săturase să tot încerce. Poate îi plăcea fix faptul că făceai pe inabordabilă. Poate face el pe inabordabilul acum din imaturitate sau din joacă. Sau poate "i-a trecut" de tine. Oricare variantă e posibilă.

| CelineMaria explică:

Prin "bătaie de joc" nu ma refer la cine știe ce cum ar fi înșelatul sau alte d-astea, ma refer doar la faptul ca eram indiferenta și nepăsătoare