| MistarGoGu a întrebat:

La ce varsta ai " tras cu ochiul " La primul film XXX *( porcos )? Singur sau cu colegi de scoala, vecini mai mari? La video, CD/ DVD, TV sau pentru puștani Sf.Internet?

Răspuns Câştigător
| Lupică27 a răspuns:

De unde sa stiu eu ce faceau ei acasa dupa aia laughing

27 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

13 ani

| Hyperion7 a răspuns:

Pe la 10 ani,descoperisem un program interesant, nu-i știam parola (era parolat, dă) și am stat intr-o noapte și am pândit ce făcea taica-miu când luminele *se sting* laughing
Ulterior am aflat parola și da...a fost o experiență ușor traumatizanta pentru mine, dar da, pot spune și oarecum interesanta.Eram mai împăcat să știu că pruncii sunt aduși de barza, sincer

| MistarGoGu explică (pentru Hyperion7):

De la minciunele " nevinovate " cu berze copii de azi isi fac singuri educatie sexuală de pe net din surse dubioase iar minorele din Romania sunt in top european la numar de nasteri! Da tot nu ne băgăm mințile in cap! De prosteala cu Loverboys si pornografie infantilă nu mai vorbim e in " floare "!
Din 2-3 vorbe frumoase pe tiktok sau Instagram vezi copile si de 10 ani trimițând poze / filmări cu ele dezbracate!

| Hyperion7 a răspuns (pentru MistarGoGu):

Eu cred că această nevoie de descoperire,fie că vorbim sexuală sau de orice alt fel, e firească.
Ce e nefirească, părerea mea, este atitudinea părinților când vine vorba de a oferi pruncilor o educație sexuală, optima.Adica tu ai făcut copilul,nu te va judeca daca ii spui ce și cum! Dar na,nu pot înțelege asta.
Sunt in floare pentru că,părintele in loc sa ofere educație sexuală, educație emoțională, oferă doar sprijin material(casa, mâncare etc), dar uita că un copil are și alte nevoi și uite așa ne învârtim într-un cerc vicios.Nu mai zic de reproșurile care i se aduc copilului.
Ori daca tu inhibi copilul,nu îl ajuți să înțeleagă viața (poate nici părintele nu a avut parte de așa ceva,dar macar sa ofere o viziune proprie corecta macar din perspectiva lui.
Ori asta nu se întâmplă, se ajunge la manipulare, copilul tace pentru că îi e frica de reacția părintelui și uite că se poate și mai rău de atât.
De asta mulți își iau educație sexuală din alta parte, de asta se ajunge la asemenea nenorociri cu copii și așa mai departe.
Pentru a putea face ceva bine in aceasta societate, trebuie schimbata mentalitatea viitorilor părinți, însă cum nu se prea poate (și nici nu prea e interes )…ne vom învârti in acesta bucla mult timp de acum încolo, din păcate

| StoicAnalysis a răspuns:

Aveam 10 ani. Aveam un vecin tigan care ciordea ziare si reviste din diferite depozite. Printre ele erau si reviste sau ziare care aveau CD-uri. Taicamiu fiind sef de bloc si instalator de meserie la acea vreme, se ocupa cu canalizarile blocului. Una tevile de canalizare duceau in beciul tiganului astuia in care erau foarte multe reviste si CD-uri.

Taicamiu i-a cerut imprumut un CD xxx pentru uz personal laughing din ce am tras eu concluzia acum. Si el avea cele mai stupide locuri de a ascunde chestii in casa.

A lasat CD-ul sus pe etajera sifonierului. Eu copil explorator si curios din nastere, ma cataram destul de des pe mobila din casa laughing. Am gasit CD-ul, l-am bagat in calculator ( La vremea aia aveam un pentium 1 sau 2 ), CD-ul avand bootat pe el si un program care facea sa mearga filmul direct din CD fara sa te mai complici cu descarcatul lui si sa-l deschizi printr-un program de vazut filme din calculator.

Imi aduc si acum aminte filmul. Era cu doi americani mustaciosi care regulau o blonda buna pe masa de biliard laughing. Eu la anii aia eram fascinat si priveam foarte documentativ totul. Imi aduc aminte ca tot atunci am avut si prima erectie constienta laughing. Totul s-a dus dracu' cand a intrat taicamiu pe usa si m-a vazut laughing. Eu aveam reactii rapide, am inchis calculatorul, dar taicamiu m-a prins fix cand incercam disperat sa plec de langa el uitandu-ma cu soc si groaza in ochii lui. laughing. El a deschis calculatorul si dracul ala de CD ROM s-a deschis fix atunci cand a pornit calculatorul.
Si acum rad de nu mai pot cand ma gandesc la intamplarea asta laughing.

| MistarGoGu explică (pentru StoicAnalysis):

Cum pui emoji in text ca mie nu îmi iese,,? Care este tehnica " secretă "

| StoicAnalysis a răspuns (pentru MistarGoGu):

Https://www.emoticonr.com/emoticons/yahoo/
Toate emoji-urile vechi de pe yahoo messenger merg si pe site-ul asta. Trebuie doar sa copii din link-ul trimis de mine semnele corespunzatoare

| Lupică27 a răspuns:

Pe la un var pe la tara, pe caseta VHS, era caseta lu tacsu.

| MistarGoGu explică (pentru Lupică27):

Waei ce tragic. o singura caseta? Macar a fost ceva de calitate? Filmu zic sau desen animat cu oameni mari?

| Lupică27 a răspuns (pentru MistarGoGu):

A fost de calitate pentru mine atunci laughing nu au fost desene

| MistarGoGu explică (pentru Lupică27):

Eu pe la 12 jumate in a-6 -a tatăl unui coleg dintr-o clasa alăturată era sofer pe camion *( extern ) aducea din Germania STIVE la inceput castele dupa aia a trecut La CD-uri!
Ma-sa era asistenta medicală La Judetean cand pica in ture de noapte ne strângeam 8-10 copii La el acasa sa vedem " Cartea Junglei " destrabal XXX

| MistarGoGu explică (pentru MistarGoGu):

Casete...

| Lupică27 a răspuns (pentru MistarGoGu):

Cand am mai crescut un pic ne intalneam acasa la un prieten si tacsu prietenului asta si cu tacsu unui alt prieten daca luau ceva la bord bagau filme deocheate pe calculator si ne chemau si pe noi sa ne uitam laughing cu tot cu nevestele lor, ce amintiri

| MistarGoGu explică (pentru Lupică27):

OMF God... bai nene! Puneau si in practica cu nevestele lor ceea ce vedeau? Asta e de stiut?

| MistarGoGu explică (pentru Lupică27):

Prin spionaj boss! " Ochiu si timpanu " ca la SECU *( SRI & SIE )

| Lupică27 a răspuns (pentru MistarGoGu):

De unde sa stiu eu ce faceau ei acasa dupa aia laughing

| Miruna333 a răspuns:

10-11

| MistarGoGu explică (pentru Miruna333):

WTF 10-11 ani ma copii ma! Curând ma astept sa aud ca unul / una de 5 sau 6 se uita La asa ceva! Ferească Dumnezeu!

| Miruna333 a răspuns (pentru MistarGoGu):

Ai auzit de hormoni?

| MistarGoGu explică (pentru Miruna333):

Normal! Bravo tie! Si a fost instructiv? Sau era doar de " distractie "? Privitul la filme XXX

| Miruna333 a răspuns (pentru MistarGoGu):

Ambele

| MistarGoGu explică (pentru Miruna333):

Ce tipuri? Normale, perversiuni, BDSM, ciudați,? Filmele zic...

| Miruna333 a răspuns (pentru MistarGoGu):

Nu mai stiu, au trecut atatia anilaughing dar cu siguranta normale

| ALM2000RO a răspuns:

La 13 ani m-am uitat pentru prima dată pe internet, de unul singur bineînțeles. Acum am 24.

| LisaJulie a răspuns:

M-am uitat la Twilight la 11 ani! Toate filmele le-am văzut pe internet pe modul incognito

| MistarGoGu explică (pentru LisaJulie):

Twilight? Pai ce ala era cu " ciocaneala "? Eu in intrebare ma refeream la cele XXX + 18 TEORETIC ca practic le vad si aia de grădiniță

| LisaJulie a răspuns (pentru MistarGoGu):

Erau multe momente +18 în Twlight! M-am uitat de asemenea la The Vampire Diaries!

| Răpităînnori a răspuns:

Nu-mi amintesc, sinceră să fiu.