| anonim_4396 a întrebat:

Ma aflu intr o situatie de confuzie,am o relatie de un an si luni cu un baiat, suntem la distanta si urmeaza sa ne vedem.Credeti ca merita acest pas? Eu sunt romanca iar el este jumatate de etnie roma,am auzit multe lucruri despre barbatii de aceasta etnie si nu toate erau adevarate dar vreau sa stiu mai multe pareri.A inceput sa fie destul de posesiv,familia lui ma cunoaste,avem alte interese dar am invatat sa rezonam.M a si inselat o data pentru ca ne aflam intr o situatie nefavorabila si am trecut peste deoarece cu fata respectiva nu a avut ceva serios si a fost doar de moment,nu mai am incredere in el cum aveam dar suntem ok,zic eu. Oare merita sa fac pasul asta? Sa ma vad cu el? tin sa mentionez ca am parinti stricti, nu sunt rasisti sau lucruri de acest gen dar nu prea sunt de acord cu relatiile pana nu termin studiile si e greu sa i conving.Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

"am o relatie de un an si luni cu un baiat, suntem la distanta si urmeaza sa ne vedem"

practic nu aveti o relatie, in adevaratul sens al cuvantului

"M a si inselat o data pentru ca ne aflam intr o situatie nefavorabila si am trecut peste deoarece cu fata respectiva nu a avut ceva serios"

cum ai aflat ca te-a inselat?

"Oare merita sa fac pasul asta?"

Din tot ceea ce ai descris mai sus, din punctul meu de vedere, NU, nu merita sa faci pasul cu acest om si nu pentru ca esti rrom ci pentru ca se comporta ca un 'rrom'!

| Anonim19372515 a răspuns (pentru Simpatic):

Nici eu nu consider ca avem o relatie in adevaratul sens al cuvântului, dar cred ca daca Dumnezeu mi l a pus in cale poate asa trebuie sa fie.Chiar nu stiu daca sa ma vad cu el sau nu pentru ca, comportamentul lui nu e cel mai ok

| Anonim19372515 a răspuns (pentru Simpatic):

Am aflat de la un prieten, care i-a vazut impreuna si ulterior am aflat de la el, mi-a spus tot dar totusi m-a deranjat mult ce a facut

| Violleta2022 a răspuns:

Nu merita, mai ales ca el isi face veacul prin strainatate, probabil cu fetitele pe care le supravegheaza pentru prostitutie.

| Felissa13Eden a răspuns:

Daca ai dubii e destul de clar ca nu iti doresti ceva serios cu el. Cand esti tanar crezi ca se termina pamantul daca te desparti de cineva, dar nu e asa deloc. O sa cunosti multi oameni si vei gasi pe cineva care sa te respecte si sa aiba grija de tine cum meriti.