| Sadop a întrebat:

Mate-info, filologie, stiinte sociale sau stiinte ale naturii?
Din toate punctele de vedere happy!
Fundaa! happy

5 răspunsuri:
| mihaela0205 a răspuns:

Eu la stiinte ale naturii vreau sa intru big grin
Tu trebuie sa alegi profilul tinand cont de materiile care-ti plac.
Daca-ti plac matematica, fizica, informatica mergi la mate-info.
Daca te descurci mai bine pe partea cu romana, istorie, geografie, limbi straine mergi la filo sau la stiinte sociale big grin
Daca le ai in schimb si cu biologia, chimie, fizica si matematica mergi la stiinte ale naturii laughing
Daca vrei totusi sa ai mai tarziu un job cat de cat ok iti recomand sa mergi pe real big grin o sa ai mai multe optiuni la facultate happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Mergi pe profilul la care crezi că te descurci cel mai bine.
Te pup!

| Ironicnαme a răspuns:

Filologie cu siguranţă. Româna este o parte din mine, ca materie şi ca patrie. Eu încă nu sunt la liceu, dar când voi da examenul de admitere voi fi cu siguranţă la filologie. Mate-info nu este de mine şi oricât aş încerca să fiu bună la matematică, nu reuşesc. Doar algebra mi se pare uşoară, dar geometria... ba.
Ştiinţele ale naturii nu este un profil slab, însă acolo merg cei cu media 5, 6, 7, 8. Părerea mea este că nu merită să ai o medie de 9 şi să mergi la ştiinţele naturii. Toţi te vor judeca şi mai bine mergi unde te descurci.

| mihaela0205 a răspuns (pentru Ironicnαme):

Tin sa te contrazic laughing
La stiinte ale naturii merg si copiii buni, cu medii peste 9.50. Cel putin in orasul meu asa e, cea mai mica medie cu care s-a intrat a fost 9.75 si liceul este printre primele din tara happy
Si nu este un profil slab deloc big grin, fata de cele de la uman, unde parerea mea e ca nu prea ai ce face cu romana, istoria si restul in viata happy

| AnabellaXD a răspuns:

Matematica sau Romana?
Real sau Uman?
Acestea sunt intrebarile pe care trebuie sa ti e pui happy. Si sa te hotarasti in functie de aptitudinile talehappy
De exemplu :Eu sunt la Stiinte ale Naturii happy.Mi-am ales acest profil pentru ca vreau sa dau la Medicinahappy.