| Mirela1402 a întrebat:

Mediile pentru admiterea la liceu vor scadea anul acesta? Ma gândesc ca sunt mulți elevi cu note mici și zic ca mediile al cam trebui sa scadă pentru a fi mai ușor de intrat

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu userii de pe TPU iau aceste decizii, asa ca ceea ce ai intrebat are referinte in speculatii sau intuitie

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, dimpotriva, vor creste!
Deci pune mana serios pe carte si invata pe rupte, ca sa ai sansa sa intri la un liceu decent.

| dullcat a răspuns:

Nu avem de unde sti.Procente uriase pentru elevi cu note mici au fost dintotdeauna.Nu exista o regula ca anul acesta scad si la anul cresc. Vorbesti aici de zeci de factori implicati.Mai safe este sa iti dai tu interesul astfel incat sa ai o situatie scolara decenta, pentru binele tau, adica sa faci fata in urmatorii 4 ani si sa intri unde vrei, sa nu te chinui.De intrat oricum vei intra la orice liceu, chiar si cei cu note sub 5 vor ajunge undeva, nu ramas pe din afara.Dar in locul tau as tinti mai sus de atat.Acolo unde intri fluierand cu mana in buzunar, iesi la fel, cu mana in buzunar, tine minte asta.

https://observatornews.ro/......29357.html

Succes.