| MistarGoGu a întrebat:

RECORDUL vostru de absente nemotivate / trimestru / semestru? Cum reactionau ( reactioneaza ) parintii vostri la CHIULANGITA?
Boala chiulitului

Răspuns Câştigător
| LisaJulie a răspuns:

Aproape 200 în generala! Mama nu m-a prins! Diriginta ni le motiva ca era super de treaba! În liceu nu am mai lipsit atâta

| MistarGoGu explică (pentru LisaJulie):

Sa ii faceti STATUIE si sa ii pupati mana daca mai traieste! Rare asemenea specimene ca la 200 te pastea exmatricularea!

| MistarGoGu explică (pentru LisaJulie):

200 cumulate in anii de generala? Waaau sa intepeneasca Jaxana ca esti " Campioana Olimpică " jur!

| MistarGoGu explică (pentru LisaJulie):

Si daca mămica asa prin " minune Divina " afla de ele ce se putea intampla?

| LisaJulie a răspuns (pentru MistarGoGu):

Probabil dormeam in gara

| MistarGoGu explică (pentru LisaJulie):

Aualeu asa rauta mămica? La mine scapai mai ieftin 3 luni fara bani de buzunar sau 10 palme la poponetul gol la
ALEGERE! PARE mai rezonabil? Ce alegeai?

| LisaJulie a răspuns (pentru MistarGoGu):

Daca aveam si eu varianta asta...

| MistarGoGu explică (pentru LisaJulie):

Eheee! Nepoata mea primea maxim 3-4 la fundul gol pentru note de 3 sau 4 sau pentru absențe *( Rare ambele )! Ultima "ratie " in clasa a-5-a pentru un 4 la Geografie luat de lene!
Avea si ea de ales între 10 minute in genunchi sau 2-3 săptămâni fara bani de buzunar! Cum nu suporta lipsa banilor 90% din situatii statul in genunchi sau palme la fundul gol!

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Recordul a fost de 3 pe semestru

| MistarGoGu explică (pentru suntserios):

Mare Boss Mare caracter!

| dullcat a răspuns:

Nu am avut niciodata asa ceva.Hai sa fim seriosi, nu e asa greu sa fii prezent la ore si sa freci timpul in ultima banca, daca esti intr-adevar atat de paralel cu invatatul si tot ce presupune liceul.laughing Si eu am adunat maxim 6-8 absente nemotivate in toti anii de liceu.

| Fatamuntilor a răspuns:

Maxim 5-6 absente in anii de liceu (4 ani)
ps abia in liceu am chiulit pentru prima data.Prima data toata clasa(ce palpitant)As fi vrut sa vad mutra profului canda vazut clasa goalaAsta a fost cea mai sa notabila. Restul nu imi amintesc ..La mine nu a fost cronica, a fost doar o expeinta, ca sa trec si prin asta, ca pot povesti peste ani si ani...

| Hyperion7 a răspuns:

N-am fost un chiulangiu, îmi plăcea să stau la școală, dar mai erau zile in care chiuleam din diferite motive, dar mai mult de 5-7 pe semestrul n-am avut.

| StoicAnalysis a răspuns:

Recordul meu e de 90 in primul semestru de clasa a IX-a.