| beautifulhouse a întrebat:

Sal TPU, azi in pauza la scoala i-am dat un branci unui coleg...Ma provocase, Urma ora de religie iar domnul cu care facem este de serviciu azi(marti) Colegul meu sa ales cu o vanataie in jurul tamplei, fatal.Problema mea este a in ultimul timp fac numai ce e rau nu pot sa ma abtin ori ce fac stau in banca fac rau oriceeee
Mai bine sa mi-se taie mana decat sa lovesc un coleg as vrea orice numai sa trec peste chestia asta pentru ca stiu ca ma va afecta mult in viitor mai ales daca imi scade nota la purtare pentru ca eu la sfarsit plec in alta tara sa fac scoala si nu cred ca o sa fiu primit daca am nota scuata deasemene stiu ca ma va afecta la liceu si multe alte chestii care nu vreau sa se intample am mai primit o singura sansa dar nu stiu ce sa fac daca fac iar asa ca am primit multe sanse si mi-am batut joc de ele de fiecare data ciudat... fara sa vreau parca as fi nebun, si acasa nu pot sa ascult pe nimeni ce pot sa fac?crying((((((
Va rog raspunsuri serioase si nu date aiurea doar pentru o amarata de funda pe un site aici doar ne ajutam nu dam funde virtuale!
Nu stiu exact daca categoria este buna, deci scuzati-ma daca este gresita.
Multumesc!

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pune-ţi mâna în ghips sau antrenează-ţi voinţa.
Îţi trebuie educaţie şi autocontrol ca să-ţi ţii în frâu impulsurile violente. Fii stăpân pe tine şi nu le da altora satisfacţia de a-ţi tulbura armonia şi echilibrul.

| Buresbista123 a răspuns:

N are treaba cu religia ci cu educatia primita de tine si cu frustrarile tale personale, du te si fa un sport de contact sau/si un sport colectiv si poti vorbi si cu un psiholog daca ai probleme grave si lovesti oamenii fara sa ti fi facut ceva, poate ai probleme acasa si nu ai cu cine sa vb, un psiholog e util

Răspuns utilizator avertizat