| Grigorescu_Laurentiu_1996 a întrebat:

Salut ! am si eu o problema si am nevoie de niste sfaturi . de curand am avut o altercatie cu un idivid care a ramas repetent . trebuia se fie pe 10.dar e pe a 9. s-a mutat de pe al doilea semestru la alt liceu a venit la mine cu fente si a inceput sa ma scuipe si dupa aia sa ma urmareasca. dupa aceea a venit m-a impins i-am dat una si din pacate am alunecat.si mi-am primit perversa... in barbie lectie de viata. pentru smecheri vreau si eu niste sfaturi cum sa fac sa alung frica de a da eu primul lovitura. si frica de a da fata in fata cu el dau funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Push7iu a răspuns:

Iti trebuie motivatie si incredere in sine.
Sincer iti recomand sa te apuci de krav-maga.E un sport foarte frumos daca incepi sa-i prinzi gustu` si e foarte, foarte util pe langa alte gen de contact. Asta bineinteles daca la tine in oras este.Pe mine m-a ajutat foarte mult in cresterea increderii in sine.
Si nu trebuie sa dai tu primul` (in sensu` sa mergi tu la el)... Cat poti evita, da` daca ajungi in situatia in care el "o cere", nu ai de ce sa eziti, doar sa fi sigur pe tine si sa fi pregatit si pentru a2a, a3a lovitura... ca nu intotdeauna ajunge o lovitura! happy