| Grigorescu_Laurentiu_1996 a întrebat:

Salut ! am si eu o problema si am nevoie de niste sfaturi . de curand am avut o altercatie cu un individ care a ramas repetent . trebuia se fie pe 10.dar e pe a 9. s-a mutat de pe al doilea semestru la alt liceu a venit la mine cu fente si a inceput sa ma scuipe si dupa aia sa ma urmareasca. dupa aceea a venit m-a impins i-am dat una si din pacate am alunecat.si mi-am primit perversa... in barbie lectie de viata. pentru smecheri vreau si eu niste sfaturi cum sa fac sa alung frica de a da eu primul lovitura. si frica de a da fata in fata cu el dau funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun te duci la politie, la director si dupa te asteapta la fiecare colt ca sa-ti dea omoru'. Esti inconstient de ce se intampla la ora actuala prin Romania; "smecheri" nu cedeaza asa usor cum ai vazut prin filme sau de la cine ai auzit.
Sti cum se zice daca nu-ti spui "punctul de vedere", te calca toti in picioare.

20 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Ia-ti un baston telescopic si sigur nu mai scapa (asta daca nu dai pe langa el sau astepti sa dea el primul')

| Kavinx a răspuns:

H e i ihappy1)Nu rezolvi nimic daca te bati cu ala si frica asta nu dispare este punctul tau slab si nu poti scapa de asta.2)EU zic totusi sa il eviti cand il vezi pleci ca si cand nu l-ai observa si nu ti-ar pasa de persoana luihappy 3)Incearca sa stai mereu pe langa prietenasi tai si nu zic asta doar ca tu ai fi mai slab si ai avea nevoie de ajutor cum erau ceva raspunsuri de aici dar poate asa te-ar lasa in pace.4)Daca nu ai motive sa lovesti nu lovi deci nu ai de ce sa dai tu primul lovitura si nici ultimul... nu mai baga toate prostiile in seama lasa-i in pnm de cretini, repetenti fara caphee hee sper ca te-am ajutat fundita?puppy dog eyes:*

| OctoberandApril a răspuns:

Ce baieti rai...
pai bine mai dar cum ramane cu faza "nu te pune cu prostul ca te aduce la nivelul lui si te bate cu experiente?"
crezi ca daca-l bati esti mai grozav decat el? eu nu cred...din contra...
se mai zice ca doar oamenii prosti sunt agresivi fiindca ramasi fara argumente recurg la forta.
cat despre slabiciune.sincer nu cred ca-i o slabiciune ci un lucru perfect rational.totusi nu traim in jungla si e normal ca atunci cand esti rational sa pierzi reflexele de autoaparare agresiva...
na.du-te la sala, mananca spanac, fa ce crezi tu ca ar fi mai bine...dar parerea mea e sa-l lasi in pace.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OctoberandApril):

Da ai dreptate sa nu te pui la mintea prostului, dar in cazul lui ala il ia de prost si daca nu-l bate nu scapa in veci de el. Si daca tot veni vorba, atunci pune mana pe agenda telefonica si suna vreo cunostinta care e in politie si vorbeste ca sa treaca cu duba pe la el prin cartier sa-l aranjeze "putin" rolling on the floorrolling on the floor

| OctoberandApril a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si trebuie sa pari destept in ochii unui prost?
exista alternative...violenta nu e una dintre ele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OctoberandApril):

Sti cum se zice usor de zis greu de facut. Si tu nu cred ca te-ai intalnit cu o asemenea situatie si tu ce ai face daca ai fi in locul lui, i-ai da bani? rolling on the floor
rolling on the floor

| Grigorescu_Laurentiu_1996 explică (pentru anonim_4396):

Buna asta

| OctoberandApril a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ti-am zis ce-as face in locul tau.l-as ignora pur si simplu.ce-i asa greu.
daca iti trage un pumn in cap ii dai si tu unul.sau mergi frumos la politie, director sau la cine crezi tu ca ar putea sa te scape de ala.
nu mai suntem in evul mediu sa ne batem ca chiorii(cacofonie intentionata) exista alternative. evident ca nu esti la fel de cool daca mergi la politie decat daca-i tragi una dar e o miscare mai inteligenta si mai corecta din punctul meu de vederehappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru OctoberandApril):

Bun te duci la politie, la director si dupa te asteapta la fiecare colt ca sa-ti dea omoru'. Esti inconstient de ce se intampla la ora actuala prin Romania; "smecheri" nu cedeaza asa usor cum ai vazut prin filme sau de la cine ai auzit.
Sti cum se zice daca nu-ti spui "punctul de vedere", te calca toti in picioare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite sfatu meu...cred ca nu esti mai mare de clasa a 9-a

Du-te la un club de kick-box/muay-thay dar nu te du acolo doar ca sa scapi de tipu asta...du-te de te antreneaza si o sa inveti chestii foarte folositoare! sfatul meu e sa faci si performanta daca crezi ca poti!
Sunt anti violenta dar uneori e imposibil sa eviti asa ceva...cunosc genul de oameni despre care vorbesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite sfatu' meu. Ia tot ce poti in general bata si ai dai omoru cand e singur pe strada. Si faza cu sala nu tine nu conteaza gabaritu, o lovitura bine aplicata si e gata. Cand te mai intalnesti cu el incearca sa ai dai una in barbie si gata ai canta popa sau o lovitura usoara la rotula si e terminat (asta cand are picioru relaxat niciodata indoit) pica in genunchi si tabari pe el. Nu te lasa intimidat de el in general "smecherii" merg pe tupeu si la bataie fac prima la dreapta, daca esti bun. Si nu trebuie neaparat sa te duci la kickboxing, ca tot esti la sala, fa-i o vizita pe la sacul de box si intareste-ti tibia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite sfatu meu. Ia tot ce poti in general bata si ai dai omoru cand e singur pe strada. Si faza cu sala nu tine nu conteaza gabaritu, o lovitura bine aplicata si e gata. Cand te mai intalnesti cu el incearca sa ai dai una in barbie si gata ai canta popa sau o lovitura usoara la rotula si e terminat (asta cand are picioru relaxat niciodata indoit) pica in genunchi si tabari pe el. Nu te lasa intimidat de el in general "smecherii" merg pe tupeu si la bataie fac prima la dreapta, daca esti bun. Si nu trebuie neaparat sa te duci la kickboxing, ca tot esti la sala, fa-i o vizita pe la sacul de box si intareste-ti tibia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze ca l-am trimis de 2 ori probleme cu netu

| AskAlex a răspuns:

Pai daca nu poti sa-l bati singur, i-ati niste tovarasi cu tine si rezolva problema

| Cr7adi a răspuns:

Deci meri la el si te napustesti pa el cu tot ce vezi. ia un cutit il termini rapid

| GuessWho_8056 a răspuns:

Deci 1) roaga`te de parinti tai sa te lase sa te duci la sala (in cateva luni smugsmug) 2 ) roaga`te de parinti tai a te lase la ciudo/karate/Box/wresling...

| Grigorescu_Laurentiu_1996 explică (pentru GuessWho_8056):

La sala sunt deja de vreo 2 luni dar si tipul respectiv e la sala...

| Grigorescu_Laurentiu_1996 explică:

Sunt in stare frate dar am frica aceea din adolescenta de a da fata in fata cu adversarul... etc

| Grigorescu_Laurentiu_1996 explică:

Fiti atentii a venit la mine in clasa... si am urmat urmatoarele sfaturi am astept sa intre i-am dat cu usa in cap dupa aia am urmat sfatul cu pumnul in barbie si ca sa veziii a data roade ca sa va spun ca a cazut planton. dar inca nu cred ca am scapat de el

| Grigorescu_Laurentiu_1996 explică:

Sa stiti ca nu e problema de interventii daca vine... ca am pe cine ma baza dar vreau sa stiu ca l-am aranjat eu ca eu il bat intelegeti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Grigorescu_Laurentiu_1996):

Ai vazut ca se poate. Eu cred ca dupa ce l-ai pus la pamant trebuia sa intri tare in el ca ce tot are cu tine, dar daca mai revine repeti faza si pana la urma se va plictisi sa tot vina ca sa manance bataie.