| Kiduuuu1445 a întrebat:

Va rog ajutati-ma si pe mine. crying. Urgent! Ce ma fac? Am fost proasta si m-am luat dupa niste colegi care mi-au zis ca nu facem romana si am plecat cu niste fete sa ne plimbam. Profesoara a venit la ora, am aflat cand ne-am intors. Ne-a luat ghiozdanele si le-a tinut la ea 2 ore, dupa a trimis o fata sa ni le dea. Am fost la dansa sa-i multumim si sa ne scuzam si cand ne-a vazut nici nu am deschis gura ca ne-a luat la injuraturi si la palme. si erau de fata trei profesoare si directoarele. Si tipa la noi rau. A zis ca o incurcam rau marti la ora si nu stiu ce sa ma fac.:-s. nu mi-e frica ca imi pune 4, pentru ca oricum si cu 4 imi iese media 10. Dar dansa e o femeie foarte dura si mie foarte foarte frica. va rog, ajutati-ma! ce sa faaaaac? crying

9 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Exagerezi.
Ai chiulit! Asa si? Trebuie sa iti ceri scuze de la un profesor cand chiulesti?raised eyebrowsNu trebuia sa va cereti scuze.
La liceu, ce o sa faci? O sa mergi plangand la profesori ca ai chiulit? Na, o obsenta! Ce mare chestie!
Ce iti poate face profesoara? Doar sa te pedepseasca la note. Daca tu inveti si esti un copil bun, nu iti va face nimic. Ce a zis ea sunt doar vrajeli, ca sa va fie frica si sa nu mai chiuliti alta data.
Cat de cretin trebuie sa fie un profesor sa inceapa sa tipe la niste elevi ca au chiulit?raised eyebrows

| sίмρℓε☻кι∂a a răspuns:

Aia in care spun aia "yooy"...si politaiu` ii da si el o palma? Tare filmuletu` alalaughingrolling on the floor

| vlaaddd a răspuns:

Ai vazut filmarea aia in care profesoara ii da o palma unui politai si politaiul raspunde la fel?

Sa vezi parintii tai ce or sa ii faca love struck

| pyma a răspuns:

Aoleu, e un chiul, nu sfârşitul lumii!
Nu pot să cred ce citesc X-(
Cum să dea în voi, vai vai... Dacă aş fi mama ta m-aş duce la şcoală şi i-aş băga minţile în cap individei, căci doamnă profesoară nu am cum să o numesc. Nu încurajez chiulul, dar pana mea, face parte din farmecul şcolii, ca să zic aşa. Nu ai omorât pe nimeni, ce naiba.
Vorbeşte cu părinţii tăi, explică-le ce s-a întâmplat, cere-ţi scuze că ai chiulit, dar spune-le că nu e ceva ce obişnuieşti şă faci şi că nu se va mai repeta (nu ştiu ce vârstă ai, deci merg pe întuneric aici) şi vezi ce reacţie au. Dacă te înţeleg, rogă-i să vorbească cu ea, să o calmeze, pana mea.Cum să dea frate în voi?
Nu ştiu ce e în capul ei, dar dacă ridică mâna la tine pleacă din clasă, nu sta ca o stană de piatră şi nu accepta ca ea să te lovească, NU ARE NICIUN DREPT să facă asta. Du-te la directoare şi ameninţă că faci o plângere la Inspectorat, iar dacă nu se potoleşte, transferă-te la altă şcoală.
Nimeni, profesor, doctor, şef sau mai ştiu eu ce nu are dreptul să dea în tine, nu te lăsa niciodată călcată în picioare de aceşti frustraţi imbecili care apelează la violenţă. NICIODATĂ!
"Violenţa este ultimul refugiu al incompetenţei." Isaac Asimov

| Ingerashஐ♀。◕‿◕。 a răspuns:

Poi nu inteleg dc esti ingrijorata?laughing
daca media tot 10 iti iese, ...nu trebuie sa iti faci griji in aceasta privintalaughing
Daca profesoara stie ca esti un copil constiincios si bun. o sa uite tot si aceasta intamplare va apartine de domeniul trecutului
sa stii ca nu esti singura persoana care a chiulithappyhappy
asa ca trebuie sa nu iti faci griji...fii tarewinking

Pa!happy

| RobYnRobYn a răspuns:

Ar trebui sa platesti o scutire la medicul de familie(50 lei)si ii zici acolo subsemnata...am fost ocupata /distrasa de la ore din cauza parintilor/am plecat din oras sau minciunele d-astea ca daca ii dai scutirea nu mai are ce sa-ti faca ori mai este o varianta: recunosti in fata ei ca niste colegi( le spui numele) ti-au zis ca azi nu faceti ora de romana si asa o sa inteleaga... daca merge anunta-ma( valielena980517@yahoo.com ).

| Kiduuuu1445 explică:

Pai.am sase de 10 si 10 in teza :d.

| Blaiiir a răspuns:

Pfff...pai daca si cu 4 iti iese media 10 nu e vorba de ingrijorarehappy. Poate atunci era suparata, poate a simtit ca nu va pasa de materia ei, si s-a simtit jignitahappy. Mai incearca sa vorbesti cu ea in urmatoarea ora, cand poate e mai calma...Insa directoare si celelalte profesoare ce au zis?

| bestman99 a răspuns:

Ia-ti parintii la scoala si roga-i sa vorbeasca ei cu dansa. Cere-ti scuze si promite-i ca nu se va mai repeta. Bafta multa!