| CrissuBaa a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri sau versuri despre distanta de tara, si despre prietenii de care iti e dor. Funtitsalove struck

Răspuns Câştigător
| FetitaCuOchiVerzi a răspuns:

E greu sa suferi prin straini
Sa nu ai o manahiere
E greu sa te jicneasca toti
Sa suferi in tacere

Mi-e dor de tine, de zambetul tau, de privirea ta...de ce nu esti langa mine sa-mi alungi dorul din suflet?

Noaptea cand se lasa si apare luna ma gandesc la tine si oftez intruna,,,, ai plecat in lume sa-ti fie mai bine...ma intreaba lumea ce e cu mine dar nu spun la nimeni ca mi-e dor de tine...lacrimi de iubire cate am varsat cata durere in suflet miai lasat

De cand ai plecat sufletul mia secat, mi-e dor de ochii tai si de al tau sarut.As vrea acum in brate sa te strang si sa-ti spun ce mult eu te iubesc.In fiecare seara privesc la cer si ma rog la D-zeu sa mi te aduca inapoi ca tare dor imi e de tine.TE IUBESC INGERASUL MEU

sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel, pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…

Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! nici nu e nevoie, e chiar aici langa mine…

Ce soare trist! ieri parca era mai vesel…a! nu ieri! de mult… tare de mult…

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100000 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99999 pentru tine.

1 răspuns:
| xUrsuletz a răspuns:

Uite cateva pentru prietenihappy
Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100000 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99999 pentru tine.
Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi chiar de nu sunt unul langa altul. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.
Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa.
Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau…