| David_Alexandra_G._1996 a întrebat:

vreau sa vand o casa cu teren si nu stiu cat ar costa, vreau sa fie un preț corect.va rog ajutati-ma cu vreun agent imobiliar sau ceva. Nu am habar de așa ceva! mulțumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si vrei sa ghicim unde este terenul cu casa?
Cel mai bine sa te adresezi unui notar din localitate sau din apropiere, daca nu exista in localitate. Acestia stiu cam cum se vand proprietatile din zona, deoarece incheie actele de vanzare-cumparare.
De asemenea poti cauta si pe internet cu anunturile de vanzare din zona si vezi ce preturi se cer.
Nu este necesar si nici indicat sa angajezi un agent imobiliar, mai ales ca poate cere cca 5% sau chiar mai mult din pretul vanzarii si tu va trebui sa-l platesti.