| frafafafaf a întrebat:

Hey TPU!
Am card ISIC la BRD, din ala pentru elevi/studenți știți voi, doar ce am primit cardul. Întrebarea mea e dacă pot să-mi iau lucruri care costa mult, EX: 500, 600, 800, 1000 de lei chiar. Am o limită impusă de banca pe plățile online cu care le pot efectua cu cardul pentru ca am sub 18 ani sau e nelimitat?

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Dacă nu mă înșel, cardul ISIC este în esență un card de debit. Deci ce înțelegi prin "nelimitat"? Ești limitat de suma de bani pe care o ai în cont. Dacă ai 10000 de lei in cont, poți să faci o plată de maxim 10000 de lei.

| Hyperion7 a răspuns:

Din cate știu, ai o sumă maximă pe care o poți avea pe cont, asta pentru persoanele fizice care variază între 15.000 și 20.000 lei.
Daca tu ai acești bani (sa zicem) dintr-o sursa demonstrabilă și transparentă, poți să cumperi ce vrei cu banii ăștia, chiar și cu toată valuta maxima din cont.
https://ro.scribd.com/document/466681831/Limite-de-utilizare-carduri-PF-pdf

Însă,din câte știu eu, probleme ai când scoți banii de la bancomat, întrucât ești limitat la 5.000 lei pe zi(parcă) sa scoți de la bancomat.

Altfel spus, nu contează varsta,atât timp cât banii sunt curați și poți lua lucruri de toți banii, doar sa ai bani big grin
Acum na, daca ai valuta mare și te ocupi cu alte activați (comerț, vlogging etc), acei bani trebuie sa fie transparenți, pentru că te poți trezi cu cei de la antifrauda(nu cred că e cazul, dar ca idee)

| ReddY25 a răspuns:

Da,poți

| anonimul738374 a răspuns:

Nu știți un răspuns nu mai întreba pe saitul asta că sunt oamenii proști, întreabă inteligenta artificiala ea e mai deșteptă de 1000 de ori decât un om, aplicația o găsești pe google