| florinalbert a întrebat:

Imi doresc sa imi deschid o sala de culturism si fitness. Oare este profitabil in timpurile astea? Ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| DanYyy_8015 a răspuns:

Da, este profitabil pentru ca toti tinerii de 14-20 ani vor sa faca culturism, dr trebuie sa ai oamenii care sa lucreze acolo, dar care sa-i ajute pe tinerii. Ar trebui sa gasesti un mod de a`ti face o pblicitate buna. big grin sper ca te-am ajutat.

12 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Depinde de zona

| Aesir a răspuns:

Salut... prima oara cand incepi o afacere trebuie sa studiezi terenul, sa vezi cat de mare e competitia, sa vezi ce ofera celelalte sali si ce ai putea oferi tu nou fata de ele, mai multi factori in orice caz. Asa poti sa iti faci o idee aproximativa daca o sa mearga sau nu. In orice caz... succes

| PopAndrei_9010 a răspuns:

Unchiul meu va inaugura o sală în Timișoara la inceputul lunii viitoare. Pot spune că este o afacere profitabilă, depinde câte săli mai sunt în orașul unde vrei sa faci.
Trebuie să vi cu ceva nou, ceva ce nu am celelalte săli. tongue
Profitabil oricum va fi, deoarece costurile rulării nu sunt foarte mari.

Răspuns utilizator avertizat
| claudiua a răspuns:

Nu cumva tu esti ala de la,, În cușca leilor,,? rolling on the floor Iar ca sa iti raspund la intrebare depinde ce conditi vei oferi, depinde de cate sali sunt in apropiere, depinde de mai multe lucruri, depinde si de pret, dar si de aparatele pe care le vei avea. Daca ai conditi, pret, aparate profesionale, instructori, buni probabil ca vei avea succes.
P.S Dar nu uita ca tebuie sa oferi intotdeauna ceva mai mult decat ofera celalalte sali ex. pret, calitate etc.

| YourEternalLove a răspuns:

Da ar fi profitabil pentru ca sunt multi tineri care o sa vina insa depinde in ce zona stai si trebuie sa ai muncitori sper ca te-am ajutat

| ad33 a răspuns:

Profitabil dar in acelasi timp si foarte costisitor...cred (doar cred) ca ar trebui sa ai o firma calumea. Si iti va fi mai usor daca ai cumparat terenul cu tot cu imobil iar daca nu iti va fi mai greu,,, dar niciodata sa nu sp niciodata...o si banii multi iti trebuie. oricum Bafta

| SmoKey_5098 a răspuns:

Eu cred ca este profitabil big grin

| vampirebutterflybya a răspuns:

Buna,clientela se formeaza pe parcurs, depinde ce preturi pui pentru inceput si cum iti faci reclama, crede-ma conteaza.Ca sa iti scoti banii in ceea ce investesti mai intai incepe cu un pret mai mic ca sa iti atragi clientii,fa-le promotii si reduceri si cu siguranta o sa-ti mearga,DACA NU RISTI, NU CASTIGI, lucrez in asigurari si stiu care ii treaba. Sper sa-ti mearga.Si sa stii ca oamenii au bani, de aia is asa preturi mari in Romania, ca oamenii nu isi lasa de la gura si cheltuie cat au.winking

| daniell_3799 a răspuns:

Daca ai cu ce fa-o! si nahh cauta si tu un loc unde este popularitate dar unde nu este o sala de culturism.ca sa ai clienti.bafta.vin si eu. unde o faci?

| valentin_7447 a răspuns:

Intrebarea este cati bani ai? carui public te adresezi? si unde vrei sa o deschizi? aparatele pentru culturism, cele din gama profesionala sunt foarte scumpe! o sala de culturism cere mult spatiu, asta daca vrei sa ai mai multi clienti odata. pur si simplu amenajarea unei sali adica bai, dusuri, vestiare etc. costa.
trebuie sa te gandesti bine cati bani ai si ce veri sa faci cu ei! SUCCES!

| DIXY_3711 a răspuns:

Mai bine şi fff sigur afară.