| AlinutzaRouz a întrebat:

A facut cineva spiritism? Sau stiti cum se face, nu sunt 100% sigura. Si va rog, fara reprosuri, oricum fac ce vreau.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine ma intereseaza subiectul...nu inteleg de ce toti se sperie.Ar trebui sa experimentezi un lucru pentru a-l intelege, sa vezi de e bine sau rau.Toti incearca sa ne sperie, iei ideile cuiva si le respecti(biserica spre exemplu) si ti-e frica sa mai gandesti cu propriul creier. Daca Dumnezeu ne-a interzis sa vorbim cu mortii de ce ne-a mai lasat liberul arbitru?

73 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ovidiu Ilinca Tel: 0745561367
Salut, iti scriu din Brasov... te pot ajuta. Poate am sa te invit la o sedinta de spiritism. Vorbim. Ovi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai ala cu paharu cu numerele si cu biblia cu cheia da-mi si mie add ...cand mai intri pe aicea k1d_love3@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am mai ras de mult in halul asta. V-a tampit biserica pe toti, sa mor eu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fta fi atenta aikiea deci eu am facut trebuie asta si nu am patit nimicwinking pentru totsi care zic ca a doamne fereste sa nu faci ca nu stiu cewinking deci e ceva normal dar numa ca o ss`ti fie un pic frica pentru ca o sa simti prezente langa tine si na.tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt bine; e vostru nu faceti spiritism ca este pacat si veti ajunge in iad si va veti chinui vesnic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu faci.nu am facut niciodata dar cred ca este groaznic.gandeste-te ca daca nu esti tare iti va fi frica si sa te mai duci la toaleta... mie si de l-a un film de groaza mi s-a intamplat dar mai amite dupa o sedinta de spiritism...mai bine stai la locul tau.si eu as fi curios dar mai bine ma lipsesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spiritism? nu stiu daca e ceea ce am facut eu, dar este ceva asemanator. intr o zi ne a povestit o prietena cum a facut ea presupusul joc ``ouija``, la inceput nu am crezut o dar apoi ca sa ne convincem am ales sa facem ceea ce zicea ea.am inceput sa ne prostim cu niste hartiute sh un pahar apoi am constatat ca la invocatiile noastre ne raspundea cineva. Am aflat foarte multe lucruri interesante de care nu stia nimeni altcineva in afara de persoana proprie. La un moment dat am indraznit sa intrebam cine vorbeste cu noi cu adevarat sh raspunsul a fost fatal adica ``SATANA` in concluzie nu va sfatuiesc sa faceti niciodata asa ceva, ceea ce am trait apoi a fost o mare teama pe o perioada mare de timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine ma intereseaza subiectele cu fantome si spiritism dar mi-e frica sa practic.sunt atatea chestii in lumea asta la care noi nu trebuie sa aflam raspunsurile... dar te face tot mai curios. as vrea tare mult sa fac spiritism, sa am dovezi adica.multa lume nu crede in fantome si lor li se intampla fenomele paranormale.straight face ciudat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am faku si este groasnik ...nu te sfatuiesc sa mai faci
pe o parte e infricosator. iar pe alta este amuzant
e super daca sunteti muulti copi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu stiu ca daca la ora 12 noaptea fix, cu 12 lumanari aprinse(printre care si una in mana ta), esti goala(scuze dar eu asa am auzit)in fata oglinzii iti apare dracu in oglinda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa fac ceva de genu din motiv ca acum nu demult mi-a murit prietena... da mia mai trecut din suparare.etc si am cautat si eu ceva sa ma ajute sa fac o sedinta macar de spiritism (si nu vreau sa ma duc la.,, vrajitoare'' sa rada de mine pe la spate... asa ca am cautat si eu ceva http://www.scribd.com/doc/25108538/Allan-Kardec-Cartea-Mediumilor stiu ca vb mult aiurea da doar 1capitol din toate iti zice cum sa iei legatura (da cea mai simpla metoda este cea sa ti o poza a persoanei decedate in mana mai in noapte singura intr-o atmosfera linistita si repetai numele cu insistenta incearca sa nu te gandesti la altceva)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Până la urmă, cine poate ştii ce e dincolo? Vă rog, nimeni nu-mi poate spune că Biblia e 100 la 100 adevărată, pentru că de prea multe ori am fost manipulaţi de Biserică. Ni se impun anumite credinţe şi noi nu mai avem niciun merit. Aşa că nu văd care e problema că fata vrea să vorbească cu spiritele.
În ziua de azi suntem cu mult prea încuiaţi. Sincer, pentru că avem ochii-nceţoşaţi, asemeni lui Adam. Noi nu vedem decât materia, spiritele probabil că ne înconjoară şi noi nici nu ştim asta.
Am auzit muuulte de spiritism zilele astea şi tocmai de aia am vrut să mă mai documentez. Încep să cred, dar nu suficient pentru a le vedea. Şi ştiu că am potenţial, numai că mi-e frică să descopăr adevărul, deşi asta-mi doresc cel mai tare. Mi-aş dori să pot crede suficient pentru a le vedea.
Poate că nu e o trăire benefică, dar cred că merită încercată. Din câte am înţeles eu, nu sunt formule magice, ci trebuie în primul rând să ai credinţă, să crezi în ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, spiritism nu am incercat dar pot sa spun ca am incercat sex in grup si e tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am participat la o sedinta de spiritism si nu ti-as recomanda sa faci asa ceva! happy in fine e viata ta, cum ai zis si tu, insa eu am fost nevoita sa citesc tot Noul Testament, datorita faptului ca se auzeau batai in perete noaptea si nu doar eu...ci si o colega care si ea participase la aceea sedinta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa fac niciodata nici in joaca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spiritismul este o cale de iluminare si de mantuire. Mircea Eliade : " Daca ati sti cata nimicnicie este in lumea de dincolo si daca ati sti cat de facila si usoara este mantuirea n-ati mai astepta impostori de aiurea care sa vina sa va mantuiasca "
Legatura cu lumea de dincolo este o iluminare si o trezire a sufletului, o iesire din umbrele noastre proprii, umbre si flacari ce seamana cu iadul dar care nu sunt realitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, am 11 ani si am facut spiritism cu colegii mei ed cls. stiu cum se face, dar noi am intrebat-o pe profa de religie si ne-a zis ca cu spiritismul nu e de glumit, noi am crezut ca chemam spirite dar nu veneau ele, venea cel rau si ne raspundea la intrebari, si acum trebuie' sa ne spovedim ca sa nu se intample ceva fff rau, deci mai bine nu o faci sa stii ca nu te-am mintit asa ni s-a intamplat si o fata de la mine din cls l-a vazut pe dia. ol si toate suntem speriate daca uh crezi ca te mint crezi ce vrei dar nu cred ca cineva vrea sa se intample ceva rau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau sa par critic insa daca tot m-am bagat in seama... ai grija ce faci, multi au facut prostii. Unii o iau ca pe o joaca, altii mai in serios, insa multi nu stiu la ce se poate ajunge. Stiu personal persoane care au tinut inclusiv post negru pentru a putea vedea/auzi/avea acces la... si pe urma au regretat. Au ajuns pe la manastiri/masluri/impartasanii, etc. Cunosc un caz, care 3 ani jumate s-a rugat intruna sa vada ingerii. a ajuns sai vada si pe demoni. crede-ma ca nu-i dragut.si nici caz de schizofrenie nu e. daca ma crezi ce spun bine, daca nu e problema ta. Nu am spus nimic in necunostinta de cauza, pentru ca lucrez si in terapii complementare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incercat. dar nu scrie nicaieri cummhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cititi cartile lui Allan Kardec(Cartea Spiritelor si Cartea mediumurilor)! Nu e de joaca!
God Bless!
Vlad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci ce vreibatting eyelashes si eu am facut...***
Si nu e nimic rau sau asa ceva
Si apropo:
Vezi sa nu-l invoci pe Ceasca(Ceausescu)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un prieten a auzit ca la 24:00 inchizi toate luminile, doar lumina din baie o lasi aprinsa, te inchizi in baie, scrii pe oglinda trei prieteni deai tai, cu ruj, daca a uzi o voce stranie, inseamna ca fantoma a iesit la iveala, in noaptea aia te va urmari un abtipild cu un craniu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum u sa nu te superi pe mine dar am tot dreptul sa-ti spun parerea mea, aceea ca daca Dumnezeu ar fi voit ca noi sa ne stim viitorul nu crezi ca am fi putut multi sa o facem? daca Dumnezeu ar fi voit sa vorbim cu cei de dincolo nu crezi ca am putea toti sa o facem de cand ne nastem sau acestia nu ar fi murit? De ce toate sunt facute intr-un fel nu pentru ca asa a vrut Dumnezeu?! (pana si pe drac tot Dumnezeu il controleaza ) mrg pana la urma faci cum crezi byewave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BUN ...ma cheama adela.happy...am facut spiritism in cimitir cu fina mea de 24 de ani la 00:00! Este foarte ciudat daca esti slaba de inger te sfatuiesc sa nu o faci! Eu si acum platesc dar nu-mi pare raulaughing. daca vrei sa stii mai multe sau oricine altcineva add: bloodskull.blackthoughts@yahoo.com.Eu sunt mai intunecata sa zic sunt Goth-rock si ma atrag astea, cred in dumnezeu da na.happy. nu's satanistawinking! E o poveste foarte lunga o gramada de povesti adevarate inca ce mi s-a intamplat mie s prietenilor mei daca vreti careva contactati-ma si va explic de la cap la coada cum estehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred si nu prea cred in fantome adica sincer mie una mi-e frica sa ma duc in cimitir sa ma uit la 12 noaptea in oglinda sau mai stiu eu cine stie ce dar spiritism as vea si eu sa fac dar imi e prea frica. am vazut mai sus un comentariu anonim care mi-a placut. chiar asa de unde sa stim noi ca fantomele sunt rele si vor sa ne faca numai rau? daca moare cineva f drag ex:mama credeti ca ea vrea sa vina sa isi omoare copiii sau sa ii sperie? nici de cum nu trebuie sa ne mai luam dupa gurile rela care vorbesc numai prostii eu cand am sa vad o fantoma o s ma cac pe mine de frica dar macar o sa vb cu ea sper sa fie una pasnica si sa nu fiu singura care o vad; nu vreau sa se intample niciodata asta dar daca s-ar intampla vreau sa mia fiu cu o prietena si sa ii punem fantomei niste intrebari serioase si la obiect laughingnu fiti fraieri daca aveti ocazia intrebatile ce vreti sa aflati laughing

| mugurelpetru a răspuns:

Eu iti zic dar nu ar trebuie si ca sa vorbesti cu diavolul si mai mult o sa ii ceri ajutorul fa cum vrei dar iti zic nu face sar pute sa se intample ce va rau
ma rog faci un cerc scrii nume secrete de ingeri de draci despre astronomiiie si nume stele apoi darsa fi in cerc dupa aceia zici incanti magice dupa cea va vuini spritu dar trebuie sa ramai acolo in cerc da ca nu te va lua petine acolo de unde a venit si el sau ea ii zici ce ai nevoienustiu mai in colo ce se intampla d sa ramai incerc nu uita asta dar n-ar fi bine sa faciasta dar daca ai nevoie da alte in trebari a id meu este mugurel_petru

| fifi13 a răspuns:

Daca te intereseaza mai multe detalii scriemi pe Facebook Raluca boghean am o poza cu o bluza galbena pe un cal. Bafta.

| Aldebaran a răspuns:

Salut! Am hotarat sa iti raspund mesajului tau legat de spiritism. Am avut o experienta reala si as putea sa iti dau foarte multe detalii despre cum ai putea reusi si tu. Precizez ca sunt un om foarte sceptic, inca am indoieli cu privire la spiritism, ocultism insa experienta mea a fost 100% reala. Am facut ulterior toate cercetarile, nu am putut ajunge la o alta explicatie desi as fi vrut. Daca mai esti interesata, contacteaza-me aici.

| Aylin302 a răspuns:

Hei..care stie ceva despre spiritism sa imi lase un mesaj va rog.happy