| AlinutzaRouz a întrebat:

A facut cineva spiritism? Sau stiti cum se face, nu sunt 100% sigura. Si va rog, fara reprosuri, oricum fac ce vreau.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine ma intereseaza subiectul...nu inteleg de ce toti se sperie.Ar trebui sa experimentezi un lucru pentru a-l intelege, sa vezi de e bine sau rau.Toti incearca sa ne sperie, iei ideile cuiva si le respecti(biserica spre exemplu) si ti-e frica sa mai gandesti cu propriul creier. Daca Dumnezeu ne-a interzis sa vorbim cu mortii de ce ne-a mai lasat liberul arbitru?

73 răspunsuri:
| low.edit a răspuns:

Spiritism.hmm nu am facut asa ceva dar am auzit multe. dar depinde si la ce te referi. vrei sa vb cu cei de dincolo? nu stiu daca e adevarat.sunt vrajitoare sau clarvazatori cica.eu nu cred straight face

| maridragi a răspuns:

Acum 2 zile am fost in tabara.totul a inceput de la o cada plina cu apa, care avea dop si niste sunete in baie.eu si colegele am incercat cu tabla cu pendul.iei o foaie si desenezi un x in mijloc, deasupra lui in stanga scrii da, dreapta sus scrii nu si jos in mijloc poate.deasupra lu da si nu scrii 1 2 3 4 5 si sub poate 6 7 8 9 0. in jurul tuturor semnelor, scrii ca o margine de cerc literele de la a la z.cand e gata, iei un lant care are de ex un cristal sau un colier.sau, cel mai bine, un pendul.il tii deasupra lu x, si incepi sa pui intrebari, fara sa misti mana.vei vedea ca ti se va raspunde.fii atent, ca trebuie sa fii cu cineva, ca sa iti noteze.intotdeauna prima intrebare e "e vreun spirit aici ca re vrea sa vorbeasca?"
(crede-ma, merge.am simtit in pielea mea)apropo.cand incepe sa te doara sau amorteste mana, dai drumu pendulului. sper ca te am ajutat

| andrutza_3125 a răspuns:

Pai stiu ca trebuie sa iei un lantisor cu pandantiv, de orice fel o coala de hartie un creion HB si sa scrii niste simboluri(restul nu mai stiu da o sa afluwinking
fundita?

| andrutza_3125 a răspuns:

Si eu vreau sa fac, stiu ca trebuie sa iei un lantisor cu pandantiv de orice fel, un creion HB 0o coala e hartie si sa scrii niste simboluri, restul nu mai stiu da o sa afluwinking. fundita!

| xtina128 a răspuns:

Fata nu sti cu ce te jociwinkingvei fi socata lasa prostiile asteawinking

| jo1ntuletz a răspuns:

Nu am incercat. Dar in seara asta voi iesi cu 6 prieteni si il voi chema pe satana! Apoi mergem intr-un loc mai retras si incepen sa facem spiritismu-l.
Aveti grija toti ceilanti.

| Sandra_9400 a răspuns:

Am facut eu spiritism, cu cea mai buna prietena a mea. am facut asta cu niste bete egale. nu m.a speriat nimic, am reusit sa iau legatura cu o cunostinta dar nu am garantia ca era ea. i.am pus intrebari si mi.a raspuns. Raspunsurile erau adevarate. Nu mi s.a intamplat nimica rau dupa asta, nu am avut semne sau ceva, nu simt nimic. Acum dupa ce am citit tot ce ati scris voi aici mda, m.a pus putin pe ganduri, dar pana la asta nu am avut nimic, si sincer nici acum nu prea am. Nu stiu ce sa zic, metoda pe care am folosit.o eu a fost una linistitoare, fazele cu oglinda si altele, trebuie sa fii puternic rau ca sa suporti. bafta:*

| andrutza_6036 a răspuns:

Nici eu nu stiusad

| JustMeDaiana a răspuns:

Sall,si pe mine ma intereseaza acest subiect si nu cred in chestii gen "ajungi in iad daca faci spiritism" desi cred ca unele lucruri rele se pot intampla,dar am auzit ca daca inainte arzi salvie esti in siguranta ca salvia tine duhurile rele la distanta, asta am auzit, nu stiu sigur

| nichei a răspuns:

Faza cu spiritismu mi se pare chiar ok.am facut o chestie acum cativa ani, gen"trebuie sa stai in fata oglinzii cu o lumanare aprinsa, dar sa rezisti sa nu clipesti timp de 6 min. eu am stat 5 min.si am vazut la un moment dat cum imi curge fata.imbatraneam.si in spatele meu am l-am vazut pe satana.foarte urat.". eu nu va recomand. din prostie am facut... dar as incerca altceva... daca stiti lasati un id ceva.bye

| maryuca_2594 a răspuns:

Eu nu am facut dar as vrea sa incerc pentru ca tot vat diferite obiecte miscanduse, aud voci cum imi spune ca o fata a murit la mine in curte langa un prun pe tinpul razboiului si seara vad un caine care tot se plimba pe unde ma uit.eu cred in spirite, fantome, etc. daca e cineva care stie cum se face spiritism va rog caonactatima:marya_coryna97

| olguta_5127 a răspuns:

Spiritism...Hmmmm... Lumea intelege ceea ce vrea...Nu e un pacat, nu e ceva rau...doar ca, intr_adevar trebuie sa ai ceva inclinatii (ca si un pictorrolling on the floor) si, cel mai si cel mai mult trebuie sa crezi...Si eu am incercat asta si a fost de folos cu multi ani in urma, as mai vrea sa pot face asta si acum, dar...thinking Daca dai tu de cine va cu capacitati extrasenzoriale mai dezvoltate, contacteaza-ma, plshappy

| Nazdravana_Veverita_1994 a răspuns:

Mama mi-a povestit multe despre spiritism..sunt multe cai prin care poti face asta.ex:mama facea cu o biblie si verigheta, matusa mea cu o pereche de carti si mai e si masa sau tablita cu alfabetul...dar iti spun ca mama si matusa mea a deschis din greseala portile iadului...si sau confruntat cu demoni...este adevarat ce iti spun.sunt atrasa de spiritism dar ma gandesc mereu la povestile spuse de ea si numai cu preoti poti rezolva asta.u chemi pe cineva, ex:ingerul pazitor, bunica sau bunicu.dar sunt cateva vami prin care trece si nu se inchid asa repede, iar pe acolo mai pot iesi demoni.