| ApostolGeorge a întrebat:

Salut, am o problema la un audi a4 b7 2006 automat cutie multitronic, imi trepideaza în viteze mici pana in 60km, am schimbat recent uleiul la cutie, capetele dinspre cutie, tampon stanga/ dreapta motor, s-a diminuat dar nu a dispărut complet, volanta noua de la luk acum 4 luni, anvelopele sunt echilibrate, am fost la mai mulți mecanici însă nu m-au putut ajuta, nu am nici o eroare pe tester însă nu îmi apare în ce viteză sunt D P N S R și nici pe manual, presupun ca problema ar fi din calculatorul cutiei, a mai întâmpinat cineva o problema ca aceasta?

2 răspunsuri:
| Korkodeln a răspuns:

Pe net se zice ca printre cauzele posibile pe care le-ai rezolvat deja ar mai putea fi amestec aer-combustibil inconsistent (senzorul de oxigen) sau recirculatia gazelor de esapament(curatare). Astea sunt alea "ieftine".

Daca trebuie cutia de viteze recalibrata poti vedea video aici cu subtitluri si traducerea automata de la Google, dar iti trebuie fie indemnare sa o faci tu, fie bani SI noroc, ca sa gasesti un mecanic priceput:
https://www.youtube.com/watch?v=ryQ6pfZFbfc
(in video descrie si simptomele, ca sa vezi daca sunt ca ale tale)

| RoscaSergiu a răspuns:

Megatronicul e de bai