| SanduStoica123Sandu a întrebat:

Salut TPU, as dori sa primesc niste link-uri cu tutoriale de pe Youtube despre cum se face un schimb de discuri si placute la o Dacia Spring Full Electrica

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Se schimba asemanator ca la o masina cu motor termic...asta daca nu are si alte sisteme de franare aditionale cum au modelele TESLA
insa daca placutele sunt relativ usor de schimbat, nu la fel sta treaba si in cazul discurilor, nici nu este indicat ca un "incepator" in ale mecanicii, sa isi schimbe singur discurile!
te costa enorm sa mergi la un service autorizat/agreat Dacia?
uneori in viata poti sa pierzi mai mult facand singur lucrari, si nu apelezi la specialisti!
dar este alegerea ta.
eu am cautat ceea ce ceri tu si nu am gasit pe Romania pe cineva care sa arate efectiv cum schimba discuri si placute la dacia spring electrica!

daca cineva a gasit astfel de video-uri si tutoriale sigur le va pune aici!

succes