| nebunulajokuri a întrebat:

Salut, vin si eu cu o intrebare, se poate vopsi un plafon textil gri, in culoare neagra, dar vopsit cu spray negru la tub, ce ziceti? ține? Si mai ales vara, la temperaturi foarte ridicate, multumesc

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, se poate vopsi, dar vei avea de dat multe straturi, pana vor disparea toate dungile.
In plus, vopseaua pentru caroserie poate forma o coaja pe materialele textile, care se va exfolia in timp.
Poti alege o vopsea pentru tesaturi sau piele, ca sa fii sigur ca intra mai bine in material, si nu se va exfolia in timp.
Pe Youtube m-am uitat in mare, si doar cu vopsea clasica am gasit clipuri.
https://www.youtube.com/watch?v=ANZc26D-A2I