| gabigabytzzu a întrebat:

Am montat becuri h7 în lupe pe un passat b5.5...pot pune și pe poziții h7? Adică nu voi avea probleme cu poliția?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu ai cum sa pui h7 pe pozitii; in primul rand dpdv tehnic: soclul de pozitie este T10, foarte mic, iar H7 e mult mai mare, nu incape becul prin gaura aia.
Apoi, traseul electric al pozitiilor suporta undeva pana la 15W, iar becurile H7 pe filament au minim 45W.
Poti pune doar becuri cu soclu T10 la pozitie.

| nicu991 a răspuns:

Ai din fabrica soclu h7 pentru pozitii? Daca nu, stai cuminte.