| nutzyku a întrebat:

Buna a incercat cinea ulei din arbore de ceai pentru acnee? Eu nu am acnee severa doar cosuri care din loc in loc is pe toata fata laughing si m-am gandit sa incerc si cu acest ulei cine a incercat ce ziceti merita? Cum l-ati utilizat?

Răspuns Câştigător
| Cat a răspuns:

Buna!

Eu sunt deja la a doua sticluta de ulei de arbore de ceai de la The Body Shop: http://www.thebodyshop.ro/produse/skin-care/tea-tree/13762m.htm. Sunt intr-o situatie similara cu a ta si la mine a dat rezultate. Inflamatiile s-au retras, iar pielea a fost mult mai bine hidratata. Desi nu ma asteptam sa fie asa, este si o baza de machiaj excelenta. Pot sa ma dau linistita cu el, apoi sa aplic un fond de ten, iar pielea mea nu ramane deloc lipicioasa.

Singur, uleiul de arbore de ceai nu poate sa faca mare lucru. E important sa il introduci intr-o rutina de ingrijire in care folosesti deja produse adecvate tenului tau pentru curatare, tonificare, hidratare si matifiere, daca e cazul.

Din aceeasi gama, ma impac excelent si cu crema lor: http://www.thebodyshop.ro/produse/skin-care/tea-tree/33708m.htm

Eu am ajuns la aceste produse de la The Body Shop dupa ce am avut experiente neplacute cu uleiurile de "arbore de ceai" din plafar. Sunt comercializate si unele cu un nume similar, dar scris un pic gresit (tea tri oil, daca tin bine minte), iar cand citesti prospectul descoperi un disclaimer ca e un ulei de la copac similar.

2 răspunsuri:
| Neymar2014 a răspuns:

Sincer vreau si eu sa-mi cumpar am auzit ca e bun. sa-mi zici daca se vad diferentele :*

| nutzyku explică (pentru Neymar2014):

Ok mai astept pareri de la cineva care a folosit!