| Andaa199 a întrebat:

Buna,de curand mi-am achizitionat o pensula pentru buze. Azi am folosit-o pentru prima data si nu stiu ce ce as putea sa o curat. Niste sugestii? :*
Funda happy

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Cel mai eficient mod de curatare este cu apa si gel de fata/sapun lichid
Eu pun apa calda cam un sfert de pahar, adaug cateva picaturi de gel de fata si scufund periile pentru cateva ore. Apoi repet operatiunea pana cand apa ramane curata. Le clatesc bine si le pun la uscat pe un servetel, la orizontala.
Periile de machiaj se pot curata si cu niste spray-uri speciale, dar sincer, eu prefer varianta cu apa. In ceea ce priveste produsul de curatare al periilor, acesta este bine sa fie cat mai bland (vorbim de perii din par natural), sampon, gel de fata, sapun lichi cu PH 5.5.

3 răspunsuri:
| SaschaM a răspuns:

Citeste la sfarsitul acestui articol despre cum se curata pensulele de machiaj http://mypsychonails.blogspot.ro/......-alte.html

| adrianamara a răspuns:

Apa calduta si demachiant! Eu asa fac!

| SuntetiLooseri a răspuns:

Cu aracet