| ๓єllเครtคг a întrebat:

Buna!:*
Sambata merg intr-o excursie la Sinaia/Predeal, nu stiu sigur. laughing
Sper sa fie perfecta, merg cu clasa si cu inca doua clase. big grin
Eu am rau de masina, si mergem cu autocarulhappy
Data trecuta cand am fost la Bucuresti nu am avut nimic.
Si iau Emetostop.

1.Imi puteti da IDEI, nu poze, cu ce as putea sa ma imbrac? Ma gandeam la: blugi rosii, ghete bej, pulover crem cu tinte, rucsac rosu. Ce ziceti?

2. Dati-mi idei ce as putea face in autobuz( stau pe locurile din fata cu prietena mea) tinand cont ca am rau de masina.winking

3.Cum sa ma machiez? Sunt clasa a 6-a, dar sa nu spuneti ca fara machiaj. big grin

4.Cum sa ma coafez? Eu ma gandeam sa-mi fac cateva bucle lejere. :X

5.Ce trebuie sa contina rucsacul meu?:*

6.laughing : Ce sa fac sa scap de raul de masina?

Va multumeeeesc:*:*:*, Bye. ♥

Răspuns Câştigător
| NoNameasdod a răspuns:

Deci. :o si eu merg tot asa in excursie cu inca doua clase cu autocarul laughing love struck. Deci, sa iti raspund la intrebari :

1. Eu as zice sa te imbraci cat mai lejer/comod. Nu prea gros, sa mori de cald pe acolo dar nici prea subtire (depinde si de vreme ). Dar in Predeal eu am auzit ca e frigut. happy. Adidasi sau ghetute mai scurte ca incaltaminte.Si o geaca :* (depinde de vreme, subtire sau groasa happy )

2.Ia-ti telefonul si asculta muzica happy impreuna cu prietena ta,sau doar tu laughing love struck. Daca nu iti place ideea cu telefonul sau s-a stricat,ori altele laughing. I-ati la tine aparat foto si fa poze prin autobuz filmeaza,sau puteti face farse la telefon laughing. Altceva ce ai putea face ar fi sa iti iei un carnetel si sa iti notezi locurile unde ai fost,ce ai facut - sau sa povestesti,ca si cum ai scrie intr-un jurnal, de fapt =>Jurnal de calatorie laughing sau ceva de genul. Ori i-ati la fel, un carnetel/caietel (cu foi albe) si deseneaza :* ce simti tu, ori mazgaleste, sau joaca-te ceva cu prietena ta. Sau daca nu vrei cu carnetel jucati-va un joc in care una din voi spune un obiect si cealalta cate lucruri cu nu stiu ce litera incap in lucrul ala ( sau poti cauta alte jocuri de genu` pe net ).

3. Si eu sunt in clasa a 6 a,dar nu ma voi machia ( poate doar putin ). Cine stie pe cine vrei sa cuceresti tu whistling smug. ( glumeam doar :* laughing love struck ). Pai fardul este exclus - pentru ca un machiaj frumos trebuie facut in mai mult timp si e mai complicat happy, si nu cred ca esti priceputa la machiaj (ca si mine de altfel. laughing ) doar daca ai pe cineva in familie care se pricepe. Tu te poti da cu luciu, poate putin blush si cu rimel happy. Si daca vrei si te pricepi asa, codite mai mici la ochibatting eyelashes big grin.
Si chiar daca nu are legatura cu machiajul - eu zic sa te dai si cu o oja, ceva :*.

4. Pai ideea cu buclele e ok, daca tu ti neaparat sa ti le faci happy. Sau iti mai poti face o impletitura (depinde si de par ) sau daca iti faci bucle sa iti pui si o mica fundita sau coronita draguta :*.

5. Eu zic ca nu ar trebui sa iei dita mai rucsacul. Iti poti lua o gentuta mai incapatoare, pentru ca ai sa vezi si tu ca o sa te plictisesti de acel rucsac. Si inca ceva - NU ITI LUA PREA MULTE LUCRURI. I-ati strictul necesar. Uite ce te sfatuiesc sa iei : O sticla cu apa - neaparat, un pachet de servetele uscate si unul de servetele umede, banii/portofelul laughing, un pachet de biscuiti (eu imi iau TUC laughing sau vad eu smug big grin... ) si ce am scris mai sus ..carnetel/jurnal. Mai poti sa iti iei luciul..in caz ca se duce sa te mai dai happy. si o punga laughing |(in caz ca iti vine rau sad )

6. Spune-i mamei tale sa iti dea o pastiluta anti-greata inainte sa pleci si sa iei si una la tine (preventiv ) sau 2 chiar.
Si eu cand am mers data trecuta, dar nu intr-o excursie asa mare.(+ ca am fost cu autobuzul sau ce era ala laughing ) am stat in fata. Imi batea soarele in ochi (era soare atunci laughing ) si cand eram la jum de ora apropiere incepuse sa mi se faca rau sad. Si inca ceva. stai langa geam NEAPARAT. Daca ti se face rau stropesti vreun om de afara laughing sau ``cureti`` soseaua laughing ( glumesc, normal :* ) dar stai cat mai aproape de sofer, daca tine geamu deschis sau asa laughing ..acolo - llanga geam. Sau daca se deschid geamurile, tot asa - stai langa geam si iei aer daca iti e rau ( ori pornesti aerul ala. daca te lasa :* ).

Cam atat;*. Sper ca te-am ajutat (cel putin m-am straduit :* ) si sper sa ai o excursie cat mai frumoasa love struck si sa te distrezi.

[P.S. Daca esti in perioada aia. laughing te sfatuiesc sa iti iei :* stii tu - la tine :*. rolling on the floorlove struck. ] Succes - te pup :*.

10 răspunsuri:
| ana233 a răspuns:

1. Sunt de acord cu tine.
2. Jucati fazan, va uitati pe o revista...etc
3. Un machiaj de zi simplu sau ceva crem cu rosu.(chiar s-ar potrivi)
4. Ai putea sa-ti legi o coada putin mai sus si sa-ti lasi o suvita de par mai scurta in fata si s-o ondulezi.Ai putea si coada s-o ondulezi.
5. Servetele umede si uscate, mancare, o sticla cu apa sau ceai cu lamaie (nu-ti lua suc pentru ca ti se va face mai repede rau si crede-ma ca mi s-a intamplat), bani de buzunar(ai grija sa nu ti-i fure cineva)...te mai gandesti tu
6. Ceai cu lamaie in loc de suc(am scris mai sus), pentru ca esti in fata uita-te unde se uita soferul, nu in laterala.
Imi cer scuze pentru eventualele greseli si sper ca te-am ajutat.Pa pa!

| RefinedStrings a răspuns:

Pe vremea cand mergeam eu in excursie, stateam cu inima in gat, daca imi da mama bani sa am la mine. Uite ce probleme isi face ea.

| ๓єllเครtคг explică (pentru RefinedStrings):

Uite care e faza...Am pus aceasta intrebare pentru cei interesati sa raspunda. Pana la urma, omule, nu mai raspunde dar nu ma ajuta cu nimic.
Ce-mi pasa mie pana la urma ce faceai tu?!
thinking

| RefinedStrings a răspuns (pentru ๓єllเครtคг):

De ce ne-ar pasa noua ce ai tu nevoie?

| NoNameasdod a răspuns:

Ce va tot luati atat de ea?
Pentru ea poate inseamna mult o `simpla` excursie - si orice fata vrea sa fie cat mai aranjata, oricand happy. Nu neaparat ca merge la vreun restaurant de fite. Daca credeti ca trebuie sa te imbraci frumos doar la chestiile ff importante, gresiti - trebuie mereu sa fi elegant si bine imbracat, pentru ca asta te descrie si iti arata si caracterul tau - dar voi ce sa stiti care va luati un pantof de-un fel, si unul de altul...si o geanta in cap marca Monica proasta...si apoi veniti sa comentati la altii?
Daca nu va convine intrebarea, plecati naibii - nu va obliga nimeni sa comentatiwinking. Asa ca va invit sa dati pe X la aceasta intrebare si sa mai lasati comentariile astea pline de fite pe care le aveti in.winking.

| ๓єllเครtคг explică (pentru NoNameasdod):

Iti multumesc pentru toata sustinerea si intelegerea:*:*

| NoNameasdod a răspuns (pentru ๓єllเครtคг):

Nu ai pentru ce :*. Ma bucur ca te-am ajutat ..si sa nu pui la suflet ce au zis altii, oricum - ei nu stiu cat de mare e bucuria noastra happy si pe deasupra mai si jignesc..In fine, ce sa le faci - multi oameni rai care judeca orice defect, asta e :[.
Si din nou, ma bucur ca te-am ajutat si mersi mult de funda :*

| alinatoader a răspuns:

Doamnee... ce te ingrijorezi atat pentru. o amarata de excursie ca doar nu mergi la presedinte laughing dar e bine si asa cum ai zis tu sa te imbraci si ai putea sa te dai cu rimel si tus