| Larisa_3441 a întrebat:

Deci am 12 ani si am multe cosuri in special pe frunte si multe puncte negre pe barbie si nas. Ce imi recomandati sunt total pe dinafara cu chestia asta! Si ma enerveaza ca se mai si inrosesc apoi.Imi recomandati lotiune tonica, gel de curatare si va rog spuneti-mi ce sa fac cand sa ma dau cu ele! funda! nu conteaza cat costa produsele

8 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Pt. puncte negre eu iti recomand niste plasturi pentru. puncte negre, am incercat si eu si chiar merge. Poti citii aici mai mult despre ei: http://www.google.ro/......tp?/imgres
Pt cosuri iti recomand BREVOXYL care te scapa de cosuri si pete rosii. Iti recomand si gelurile de curatare si lotiunile tonice de la nivea si in fiecare seara sa iti dai pe fata cu o crema hidratanta, eu iti recomand crema cu laptisor de matca.

| istoleyourcandy a răspuns (pentru KellyGreen):

Hey, a spus pentru cosuri.(sper ca nu te superi happy )

| KellyGreen a răspuns (pentru istoleyourcandy):

Asa si eu ce i'am dat? Plasturii pentru. puncte negre si BREVOXYL pentru. cosuri.

| istoleyourcandy a răspuns (pentru KellyGreen):

Oups, nu am vazut! Scuze! Am vazut decat partea cu punctele! Scuze!

| istoleyourcandy a răspuns:

Tocmai azi am gasit ca praful de copt te ajuta la asta.(iti pui pe cos, iar a doua zi te clatesti)

| Lipsa47 a răspuns:

Cel mai bine e sa te speli cat mai des pe fata deoarece grasimile fetei acopera toata fata si nu se poate aierisi asta ar fi un motiv dc apar "cosurile" iar celalat este ca din cauza masturbarii apar?

| NoIdentity a răspuns:

Pai,roll on de la Garnier e f bun, dar crema de la Vichy chiar ar trebui s-o incerci pentru ca da rezultate uimitoare.Trebuie sa te speli cat mai des cu protex[daca ai], asteas pentru cosuri, iar pentru puncte negre ar fi crema cu acid salitic de la Avon[e f buna]sh batonul corector tot de la Avon daca vrei sa scapi de roseata.\Dar daca suferi de acnee grava juvenila trebuie sa te duci la derma si sa-ti dea un tratament.Succes!

| eunumadaucuspray a răspuns:

In primul rand nu le scoate, iti vei lasa semne si s-ar putea sa se infecteze. Poti folosi zeama de lamaie in loc de tonic.Are un efect astringent si curata foarte bine tenul.