| AdelinaMihaela300 a întrebat:

Ce parere aveti despre benzile de ceara rece de la Veet pentru epilare faciala?
Cat tine epilarea?
Cat timp tine roseala dupa epilare?
Ceara se indeparteaza si cu servetele umede normale? happy

Cine imi da cele mai multe detalii ( inclusiv raspunsurile la intrebarile de mai sus), primeste funda!
ROG SA RASPUNDA DOAR PERSOANELE CARE AU FOLOSIT ACESTE BENZI SI STIU DIN EXPERIENTA PROPRIE!

Răspuns Câştigător
| Alexia20 a răspuns:

Da, sunt bune dar depinde de cat de sensibila e pielea ta si de firul de par (subtire, gros). In general roseata tine in jur de cateva ore maxim o zi si se indeparteaza cu niste servetele speciale care ti le da in pachet cu benzile.Nu pot sa iti zic cat de repede creste parul pentru ca depinde de persoana, la varamea i-a crescut dupa o luna si ceva si la o prietena dupa o saptamana, deci depinde.Iti sigerez sa mergi la un salon pentru ca acolo stiu cum sa iti faca corect si sigur nu ii mai mult de 10 lei, pentru ca daca iti faci tu nu o sa iti iei tot parul din prima(din propria experienta). Sper ca te-am ajutat happy

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Pe mine nu m-a prea ajutat, nu smulge mare lucru. Nu, nu poti sterge cu servetele normale pentru ca portiunea ramane lipicioasa, daca nu-ti ajung servetele incearca sa folosesti ulei.
Epilarea daca o faci corect tine de la 2 saptamani la o luna, depinde de corpul tau.
Roseata iar depinde de ten, trece de la 10 minute la o ora.

| cristi10grei a răspuns:

Salut, sunt bune epileza bine, ear unde faci epilare creste greu parul,, roseala trece intro ora sau 2 depinde de piele

| AdelinaMihaela300 explică (pentru cristi10grei):

Multumesc mult! kiss

| cristi10grei a răspuns (pentru AdelinaMihaela300):

Pentru nimic :*