| Lluvia a întrebat:

Cum poti preveni deteriorarea parului? fundita

6 răspunsuri:
| KaTaLLynna a răspuns:

poti sa folosesti ulei de ricin si anumite balsamuri pentru deteriorarea parului, adopta un regim alimentar sanatos, bazat pe fructe si legume proaspete, lactate si nu uita sa bei cat mai multe lichide,
incearca sa-ti lasi parul sa se usuce singur fara sa mai folosesti uscatorul, foloseste masti naturale pentru regenerare si stralucire iar ingredientele care dau rezultatele cele mai bune sunt: aloe vera, galbenusul de ou. Sper ca te am ajutat fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a preveni deteriorarea parului, aplica ulei de masline(de preferat)sau de ricin pe toata lungimea parului si lasa-l sa actioneze minimum 1 ora, dupa care spala-te pe cap cu sampon de doua ori(pentru a indeparta uleiul ramas)si clateste bine. Poti folosi si balsam, pentru a-l face mai usor de descurcat.Fa lucrul acesta de 3-4 ori pe luna.

| andreisandu28 a răspuns:

Il deteriorizezi tu pe el intai laughing

| shizuka a răspuns:

Pai este la farmacie anumite sampoane sparayuri si ma multe tratmanete pentru par. du-te la farmacie si intreab big grin tongue

| Crossbuster a răspuns:

Daca ai observat ca parul tau si-a pierdut stralucirea, a devenit tern, a inceput sa se rupa foarte usor, iar firul a devenit foarte subtire, inseamna ca a inceput sa se deterioreze.
Foloseste masti naturale pentru regenerare si stralucire. Le gasesti si in magazine, sau poti sa faci tu in casa. big grin

| alynutza_1927 a răspuns:

Pai du-te la farmacie si intreaba ce sampon iti trebuie petru a preveni deteriorarea paruluibig grin