| nadia_chem a întrebat:

Exista epilatoare a caror utilizare sa nu doara?

Răspuns Câştigător
lolita
| lolita a răspuns:

Eu am cel mai modern epilator are diminuitor de durere da tot doare, nun exista depilare fara durere, stii cum, se zice "sufera baba la frumusete"

7 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Epilatoarele sunt formate din multe pensete care SMULG parul din radacini, cu o viteza foarte mare. Exista epilatoare cu diverse dispozitive-de amortire, de masaj, de inghetare-care atenueaza durerea. Dar gandeste-te ca daca iti smulgi parul prin epilare, e imposibil sa nu doara. Doar il scoti din radacina. Cremele de epilat, lamele etc. sunt nedureroase tocmai pentru ca nu trag de par. Insa tocmai de-aia creste parul mai repede - radacina e inca acolo.

Bula
| Bula a răspuns:

Acum 2-3 ani s-a facut reclama la unele posturi tv de tele-shoping la o solutie de epilare (lichida) care, dupa aplicare s-a putut sterge cu o carpa de pe piele, fara sa doara. Insa in ultima vreme n-am mai vazut reclama. Este unica metoda de epilare ne-dureroasa despre care am auzit.
Incearca sa suni la careva firma de tele-shoping si intereseaza-te la ei! Numerele lor de telefon sunt afisate pe ecranele tv in timpul acestor emisiuni.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Vazusem inainte un epilator cu un atasament care se baga la congelator si amorteste pielea si nu mai simti durerea
.

| LittleZyzy a răspuns:

Cele cu atenuator de durere... dar nu te scutesc de durere suta la suta.

| Selena a răspuns:

Exista epilatoare cu atenuator de durere, durere oricum este dar este scazuta considerabil, incearca`le pe cele de la philips

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Epilatoarele Braun sunt prevăzute cu dispozite de atenuare a dureri.
Baftă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc philips satinelle ice si tot ma doare.eu am ajuns la concluzia ca doare oricum si cu orice fel de aparat. e adevarat ca sunt si unele care atenueaza durerea, dar nu te astepta la minuni...toate sunt la fel. dar cu timpul te obisnuiesti si doare din ce in ce mai putin.