| sopranaCadaverica a întrebat:

Folosesc zilnic sapun cu sulf de doua saptamani (pentru acnee). Se vad schimbari pozitive dar totusi, acneea NU a disparut COMPLET.
De ce? Cat timp sa mai fac tratamentul cu sapun de sulf?
Mentionez ca am si o alimentatie corecta!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pentru ca sapunul de sulf nu e tratament. Vrei sa scapi de acnee, te duci la dermatolog nu mai asculti toate porcariile de pe net

| sopranaCadaverica explică (pentru Adry05):

Nu de pe net,, m-am luat'', ci dupa farmacista si prospectul sapunului cu sulf pe care scrie ca trateaza seboreea, acneea.

| alina2k18 a răspuns:

La Dermatolog, daca e dereglare hormonala trebuie intervenit medicamentos.
Sapunul cu sulf este pentru curatare nu tratat acneea.

| sopranaCadaverica explică (pentru alina2k18):

Un dermatolog mi-a recomandat, ca sa vezi...