| Agoraphobia a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac cu parul de pe maini!? Este lung si des. Am incercat sa ma epilez cu benzi de ceara, dar nu mi-a iesit deloc bine. Nu stiu ce sa mai incerc! Lama in niciun caz si stiu ca si crema e la fel de proasta. Chiar am nevoie de o solutie eficienta care sa nu ingroase firul de par si sa dureze cat de cat. Ce pareri aveti?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la cosmetică, te epilezi și vezi cum se procedează, apoi te faci tu singurică, acasă.
EXCLUS lama, crema de epilat.
Pa, pa.

| 愛日本 a răspuns:

Eu ma fac cu lama. Nu creste repede si nici gros si des. E la fel si rapid.
Cu aparatul, dar te doare tare :-s

| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns (pentru 愛日本):

Vorbeste pentru tine. nu generaliza

| 愛日本 a răspuns (pentru NumelePublicExistaInBazaDaDate):

Daca te referi la aparat, eu m-am referit pentru prima data cand te faci cu el doare dupa te obisnuiesti.

| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns (pentru 愛日本):

"Eu ma fac cu lama. Nu creste repede si nici gros si des." - de la lama, in general creste repede gros si des

Nu stiu cum va obisnuiti voi cu durerea, eu nu ma pot obisnui nici cum laughing ma epilez de 3 ani cel putuin, cu ceara

| 愛日本 a răspuns (pentru NumelePublicExistaInBazaDaDate):

Am incercat si eu cu ceara, dar pur si simplu nu ia firul de par trebuie sa stau ore ca sa se ia... Mai repede fac cu lama, si mie nu-mi creste cum zic unii ca vaii iti creste mai repede si o sa arati cao maimuta laughing doamnee

| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns (pentru 愛日本):

Altele au par/puf peste tot, creste repede, des, negru, nu e placut, nu e amuzant pentru persoanele in cauza avand in vedere ca imaginea femeii de astazi e sa fie fina ca un bebelus
Considera-te norocoasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ba da, este buna epilarea cu ceara, parul va creste la loc mai fin si mai greu.
Te pup!

| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns:

Idem si la mine, eu merg la salon si ma face cosmeticiana cu ceara. E dureros, nici eu nu reusesc singura

| Ioana300 a răspuns:

Eu zic sa te duci la salon, eu la salon ma fac dar nu m-am facutpe maini inca dar stiu ca iti lasa pielea foarte frumoasawinking

| aandraa000 a răspuns:

Eu ma fac cu epilatorul electric..prima data m-a durut putin dar apoi nu mai simti nimic si tine cam o luna! iar firul de par nu se ingroasa! funda?

| euana05 a răspuns:

Benzile cu ceara nu sunt bune de nimic. Mergi la salon! Pretul e rezonabil. Si nu doare asa de tare, crede-ma