| Кристина21 a întrebat:

Oriflame sau Avon? Argumentati;]]

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi plac prea multe produse la aceste firme.
La avon apreciez mascara dar fondul de ten isi pierde proprietatea repede, fardu e doar niste sclipici presarat, parfumul e apa cu doua picaturi aroma si accesoriile sunt praf ( am dat banii pe o bratara si o groaza de accesorii pentru ea si a cazut de la mana, nu stiu cum naiba se face ca imi cazuse tocmai la intrare dar inautru. Noroc chior.

Iar la Oriflame nu am ce comenta ca nu prea mai am folosit de cand mama s-a lasat de joaca de-a reprezentantul.
Dar imi aduc cu placere aminte de 3 chestii :
1) Gama aia lapte si miere care era super.
2) Fondul de ten Giordani.
3) Un sampon cu miros de cocos care se raspandea prin casa.

As alege Avon, ca sa iti raspund la intrebare, pentru ca de acolo cumpar cand e cazul.
Dar in rest prefer L'oreal, Astor, Sephora, Seventeen si tot asa.

| lucylle a răspuns (pentru anonim_4396):

Of. Nu mai criticati daca nu aveti habar sa folostiti un produs. Fondul de ten este si el in functie de tipul de ten dar poate ca ai luat ceva ce nu ti s-a potrivit. Incearca noile aparitii si apoi comenteza. Pot spune ca sunt farduri care imi plac dar si unele cu care nu ma inteleg de aceea sunt sedii si coordonatori pentru testare de produse... Dar mofturile mai apar si cand ai banul in portofel asa ca... nu mai arunca capra moarta in curtea vecinului ca nu este frumos. plus de asta,. daca nu stii cine-i lider de vanzari pe piata nu comenta draga mea. ti-as recomanda un trimestru de munca intr-una din companiile enumerate de tine si atunci sa vorbim despre cine ce si cum.

| Кристина21 explică (pentru lucylle):

Sunt Coordonator Avon si tin sa iti zic k problema cu fondul de ten este adevarata. Sunt ff putine fonduri de ten care merita cu adevarat(Fond de ten Anew, extraLasting, Magix Cashmere SPF 10 si km atat)

| anonim_4396 a răspuns (pentru lucylle):

Eu sincer nu am gasit un fond de ten care sa imi placa la aceste firme.
Pur si simplu eu cer multe de la fondul de ten si dupa ce am avut un an foarte full (sa zic asa ) in a 8 a cand am testat tot soiul de fonduri de ten am inceput sa fiu foarte drastica in privinta fondurilor de ten. Si mi se pare normal mai ales ca imi atinge tenul si ma astept sa ma protejeze de praf si poluare. In plus eu am incercat fondul de ten de la Avon calming effects, nu iti spun ce ten lipicios imi facea.
Si am fost dezamagita de fardurile de la color trend, am dat 13 lei pe o paleta de farduri cremoase si cand am pus chestia aia pe pleoape am descoperit ca era doar niste sclipici straight face. Adica mai puneam 7 lei si imi luam frumusel un fard Seventeen care stiu domne ca este bun si de calitate, rezistent si etc. In schimb a trebuit sa ma resemnez ca am dat banii de pomana si sa pasez minunea cu sclipici unei pustoaice de 8-9 ani.
Crede-ma ca am argumente pentru afirmatile mele.
Fondul de ten giordani gold de la oriflame era superb ( a fost primul meu fond de ten ) dar am descoperit alte fonduri de ten mai bune. Adica cu acoperire mai mare, durata mai mare si tot asa.

Si draga mea ce conteaza si in primul rand ce ma intereseaza pe mine de procente si vorbe? Eu vreau practica si calitate. Nu imi place o anumita firma de pe piata in totalitate. Le selectez si aleg ce consider ca e mai bun.

O seara placuta.

12 răspunsuri:
| Lavynya99 a răspuns:

Am fost reprezentanta la Avon si stiu ca nu-s produse de calitate si in plus sunt si foarte scumpe.De curand comand produse de la Oriflame si mi se par mai bune si mai ieftine, dar nici Oriflame nu este chiar cea mai buna alegere.Cel mai bine e sa-ti cumperi ce ai nevoie pentru. ingrijire de la farmacie si pentru. machiaj din alte magazine sau saloane.Te pup!

| Dumnezău a răspuns:

Golden Brau

| drbear a răspuns:

L'oreal si Vichy. Nu argumentez laughing

| Deny14 a răspuns:

Oriflame

| Panteraa a răspuns:

Pai. Pana acum cativa ani as fi ales avon pentru ca auzeam mai mult de el si imi placeau cel mai mult paginile parfumate din catalog. Acuma zic oriflame pentru ca am descoperit ca sunt mai multe produse de calitate foarte buna si la un pret avantajos. Vad ca din ce in ce mai multa lume s-a dat mai mult pe oriflame. Cred ca si ei au vazut diferentele. Dar acum depinde de placerile tale. Succes :*

| MisterCMD a răspuns:

Ambele au produse scumpe dar am auzit ca de la oriflame is mai de calitate.

| ARSENÁL a răspuns:

Fresh de dude! Fara argumente.
Nici Oriflame, nici Avon! - au produse de cea mai proasta calitate si la preturi foarte mari!

| PuffIQDin99 a răspuns:

De ambele folosesc!
As spune ca ambele sunt destul de bune...chiar foarte bune!
Dar mai buna mi se pare ca e ORIFLAME, deoarece parfumurile si tusurile de la aceasta companie sunt mai rezistibile si au un termen foarte indelungat!
fundita Pls love struck!

| TrueVoguesweet a răspuns:

Oriflame.Fiindca am testat de la ambele companii si pot spune ca Oriflame este cu certitudine mai buna! Funditabig grin