| Ada_2475 a întrebat:

Permanentul face rau parului?

Răspuns Câştigător
| happycolour a răspuns:

Da, il arde ingrozitor de mult. Este modul cel mai "neindicat" de a-ti coafa parul. + ca nu se ma poarta.happy

4 răspunsuri:
| Beatrice_5910 a răspuns:

Evident! Este o substanta chimica care se foloseste pentru a face parul sa stea in acea pozitie. Mai putin rau iai face daca l-ai ondula zilnic. Daca folosesti produse termoprotectoare sigur va fi total redus distrugerea sa. Acum se poate buclele naturale, mari, nu cele fixe.

| Mihaela a răspuns:

Hei. Orice face rau parului, fie ca-ti vine sa crezi sau nu. De la placa de par, feon si permanent pana la prinsul cu elasticul.
Deci da, permanentul arde parul, la fel cum il arde placa de intins parul, doar ca arderea este mai intensa.
Sper ca te-am ajutat!
Numai bine si ai grija de parul tau!

| dianita_4147 a răspuns:

Da face mult rau paruluisadeu zic sa te multumesti cu ce ai eu m am tuns bob si aveam un par lung si frumos acum ast sa mi creasca la loc si sa ma multumesc cu ce am adica este decizia ta doar sa te gandesti f bine deoarece arde parul mai ales daca esti vopsita sau folosesti placa etc

| Bi4nc4 a răspuns:

Da,iti arde foarte mult parul crede-ma o prietena de-a mea a ramas cu jumatate din parul ei dupa ce sia facut permanent o vreme