| ___Enzo a întrebat:

Bună ziua! Ce face un analist de mediu și merge să devii fără să faci facultate?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Se ocupa cu investigarea si descrierea structurii societatilor, originii si evolutiei acestora, precum si interdependenta dintre conditiile de mediu si activitatile umane. Acestia ofera consiliere cu privire la aplicarea practica a rezultatelor lor in formularea politicilor economice si sociale.

| Andreea_Brandus_1995 a răspuns (pentru sierra1):

Am inteles, si pe mine ma tenteaza oarecum aceasta profesie si trebuie sa faci facultatea de geografie, specializarea Geografia turismului daca nu ma insel, nu?

1 răspuns: