| greenmoon a întrebat:

Cu ce se ocupa un tehnoredactor la o editura de carte? Cat e salariul? Exista sanse de a ma angaja la o editura?

3 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Hey
Fix cu asta, cu tehnoredactare. Nu este o munca super-calificata, nu te astepta la cine stie ce salarii, in general e practica-n studentie.
In plus e destul de monoton, gandeste-te bine daca asta iti place si asta te vezi facand.
E practic munc de transcriere, nu e nimic creativ.
Cat despre sanse de angajare, poti aplica daca exista posturi, sansele depind de tine si de contracandidati. happy
Cheers
P.S. Adorabila privire

| greenmoon explică (pentru CataC):

Hei. merci pentru raspuns. eu sunt inca liceana si ma gandeam ca pe viitor o sa fac ceva pentru bani si ca un al doilea serviciu, boem si creativ, dupa care ma omor... ar fi fost sa pictez si sa vand cat/cand se poatehappy cu banii de la munca ma intretineam din toate punctele de vedere, dar adevarata munca ar fi fost pictura. pictorii din Romania nu sunt recunoscuti si tratati cum se cuvine pentru ca economia noastra e cum e ...si nu mai pun problema de cultura.
p.s. : am roşit la observatia tahappy

| BTWIN a răspuns:

Tehnoredacteaza operele...le scrie pe computer cu virgula si ce mai trebuie.
salar in jur de 1500ron