| 070Alexa a întrebat:

Daca aleg un liceu cu profil de filologie sau stiinte sociale, care sunt materile la care voi da bacu

4 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

La filologie vei da bacu la: Romana si Mate
Stiinte sociale: Biologie, Romana, Mate

| EvangelineLovin a răspuns:

Nu stiu ce spun cei de deasupra, dar eu am fost la filologie si am dat bacul la romana(oral si scris), o limba straina oral si cealalta scris. geografie/istorie si sport. la mate nu dai in niciun caz avnd in vedere ca nu mai faci dupa clasa a 10 mate si alte alea.

| Vaniilla a răspuns:

La filologie dai bacul la: romana, istorie, geografie si dai competente la info si engleza sau franceza, iti alegi tu.La limbile straine se da: oral, scris, si intelegere, adica iti pun ei o caseta si tu trebuie sa raspunzi la intrebarile care sunt pe foaie happy