| Daniel2906 a întrebat:

De ce un Asistent vanzari are cor COR de Lucrator comercial?
Atunci. care mai este diferenta dintre cele 2?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asistent vanzari_ este un muncitor necalificat, care pune marfa pe raft, sterge rafturile, spala pe jos, aranjeaza marfa prin depozite, incarca si descarca samd.

Lucratorul comercial este vanzatorul, care este calificat si care lucreaza in magazin sau in casa de plata.

| sierra1 a răspuns:

Tot aia e : vânzător, asistent, lucrător, salesman. Doar că sună mai șugubăț!