| anonim_4396 a întrebat:

Salut!

Ce salariu are un șofer pe ambulantă, cu tot cu sporuri incluse?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Depinde de vechime dar dupa vreo 10 ani ajungi sa iei in jur de 5000 lei net. Salariul difera in fiecare luna pentru ca depinde de cate ture ai lucrate. Daca mai stai peste program (pentru ca se intampla sa nu termini o cursa la sfarsitul programului) primesti bani in plus. Turele de weekend se platesc dublu, turele de sarbatori si zile libere gen 1 mai sau 1 decembrie sau Paste, Craciun etc se platesc triplu. Sunt si multe sporuri. Unii ajung si la 7000 cum spune cineva mai sus, dar rar. Sa fim realisti, salariul e in jurul sumei de 5000 lei

| Legion7X a răspuns (pentru Furnicuta000):

Interesant happy

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Legion7X):

Dar e foarte greu sa gasesti un post. E bataie mare pe ele. Unele degeaba sunt scoase la concurs ca sunt deja ocupate pe pile si spaga

| Legion7X a răspuns (pentru Furnicuta000):

Cred, am auzit că ar fi ceva pile happy

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde de anii lui de munca de experienta de vechime, doar nu crezi ca la inceput i-a dat salariu mare, salariu a crescut odata cu varsta experienta performantele soferului, sau din potriva nu a crescut deloc si are acelasi salariu ca atunci cand s-a angajat. Nu stim noi cit au ei salarii dar banuesc ca are vreo 20 de milioane lei vechi.

| daniel0306 a răspuns:

Am un prietem care are 7000lei in mână.

| Legion7X a răspuns (pentru daniel0306):

Am înteles. este foarte bine. Unul pe international ia cam 2000 și ceva de euro.