| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa urmez Academia de poliție.
Știu că la istorie trebuie sa înveți Istoria Românilor.

Știe cineva cărțile pe care trebuie să le citesc?
Eu am incercat sa caut cărți special pentru academie cu istoria romanilor dar nu găsesc decât cărți cu teste și grile...

Am auzit că ar fi 3 cărți pe care trebuie sa le citești și vreau să știu care sunt că nu dau de ele.

Mulțumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
https://www.academiadepolitie.com/academia-de-politie-tematica.html
Ai acolo toata bibliografia si pentru istorie sunt 3 arii de invatat si iti scrie de unde poti lua informatia. Am vazut si ceva pdf uri online sau poti comanda de la librarie (cred ca pe la carturesti gasesti). Mult succes!

| Balalau95 a răspuns:

Manualele de istorie ai incercat?
deja ai "inteligenta" necesara sa fii piulitist tongue