| NeedHelp1 a întrebat:

Am înțeles că ar fi 3 cărți pentru Istoria Românilor pe care trebuie sa le citești pentru admitere la Academia de Poliție.

Vreau să știu care sunt cărțile aceastea ca să le pot citi din timp.

Mulțumesc!

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cartile sunt indicate in regulamentul admiterii.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Trebuie sa inveti, nu sa citesti.

| NeedHelp1 explică (pentru CodrutElian1990):

Ba Codruțe... tu ești prea deștept pentru lumea în care trăim...

Sper că nu ai copii

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru NeedHelp1):

Am si sunt de premiul intai.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru NeedHelp1):

Daca invatai, aflai ca ceea ce am spus eu a fost rostit de un mare carturar.

| CodrutElian1990 a răspuns:

E urat sa te legi si sa faci aprecieri asupra unei persoane pe care nu o cunosti, denota o lipsa de cultura (aici intra si educatia primita in familie), dar sa te legi de copiii cuiva pe care nu-i cunosti, este o nemernicie fara margini.

| svenhassel13 a răspuns:

Citeste Djuvara, e de ajuns