| aDEeLAa a întrebat:

Stie cineva daca exista un job pentru inregistrare carti? Lucreaza cineva in acest domeniu?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru inregistrare carti?
?

| aDEeLAa explică (pentru sadrian46):

La,,audio books'' ma refer. Cartile alea pe care le asculti. Ma intrebam daca exista jobul asta sau le citeste un robot ceva.

| sadrian46 a răspuns (pentru aDEeLAa):

Dacă știi engleză, te poți angaja să produci din text citit de tine, un audiobook. Sunt situri unde se caută voci.

| NunuNini a răspuns:

Inregistrare carti? In ce fel? Inventariere, sau la ce te referi?

| aDEeLAa explică (pentru NunuNini):

La,,audio books'' ma refer.

| NunuNini a răspuns (pentru aDEeLAa):

Nu le-am auzit niciodata. Dar daca e o voce umana, sunt inregistrate de actori care au dictie si pronunta corect.