| Legion7X a întrebat:

Am nevoie urgentă de ceva de lipit o țeavă spartă/corodata care curge apă. Mă intereseaza ceva durabil până chem un instalator.

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Poxilina...si ca sa stai linistit, peste chitul respectiv poti sa-i pui si un manson de cauciuc pe care sa-l strangi cu coliere sau chiar cu sarma.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Din ce e făcută?

| Legion7X explică (pentru sierra1):

Metal, nu știu.

| sierra1 a răspuns (pentru Legion7X):

E sub presiune?

| sierra1 a răspuns (pentru Legion7X):

Intreab-o, poate-ți răspunde

| Legion7X explică (pentru sierra1):

Mutate la altă intrebare. Nu am nevoie de raspunsuri din astea.

| sierra1 a răspuns (pentru Legion7X):

La intrebarea mea "din ce material e țeava"

tu spui că nu știi apoi scapi pe gură (scuze, pe tastatură):

"Mutate la altă intrebare."

așa-i că-ți vine să plângi?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poxilina.
Cureti crusta de rugina, stergi bine, omogenizezi poxilina, o aplici, astepti cat scrie in instructiuni, si nu mai chemi instalatorul deloc laughing

| vmalex21 a răspuns:

Poxilina,o prepari cum trebuie si o aplici, peste pui un manson din cauciuc.Curata bine locul sparturii.Mai e si solutia cu pene din lemn dar nu e asa eficienta.