| AndradaComiati a întrebat:

Bună seara, am primit un cuptor și o plita electrica și am următoare problemă cu ele, dacă le bag în priză cu împamantare îmi bate siguranța jos cum se atinge de priza si dacă le bag în priză fără împamantare merg, nu mai dă siguranță jos doar curenteaza! Care ar putea fi problema?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu le folosi! Fac atingere in interior intre conductoare /rezistenta si carcasa metalica.
Pericol de electrocutare!
Apeleaza la un electrician priceput sau service pentru a rezolva problema cum trebuie.

| AndradaComiati explică (pentru Bula):

Mulțumesc o să chem dimineața pe cineva la ea!

1 răspuns: