| Miah a întrebat:

Am o problema urgenta, am primit de curand o floare, un ciclamen mai exact si nu stiu de ce dar bobocii de flori incep sa putrezeasca si sa cada inainte sa infloreasca, mai am aceasta specie de floare acasa dar nu are nimic, toate le ud la acelasi interval de timp, toate au acelasi pamant dar numai florile dintr-un ghiveci putrezesc. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Hexiled a răspuns:

Poate sa aive vreo boala ex rugina vitei de vie cel mai bine sa ti salvezi planta ar fi sa te duci la cineva expert in plante

2 răspunsuri:
| Astella a răspuns:

Depinde...daca acel ghiveci este destul de spatios si daca are lumina destula si daca ii mai pui ingrasamant din cand in cand...nu ar trebui sa aiba nimic.A si ghivecele trebuie sa aiba gauri.Cred ca putrezesc din cauza unor paraziti.

| Miah explică (pentru Astella):

Am schimbat ghiveciul acum 3 saptamani cand am primit-o, i-am pus ingrasamant la fel ca si la celelalte. Si nu folosesc ghivece fara gauri niciodata